Tarih

Erken Cumhuriyet ve Bilim Online Kitap Oku Osman Bahadır

Bu içeriğimizde yazar Osman Bahadır tarafından yazılan Erken Cumhuriyet ve Bilim isimli kitap hakkında detayları sizlere aktarıyoruz.

Yazının devamında Erken Cumhuriyet ve Bilim Online Kitap Oku seçeneğini bulabileceğiniz gibi, Yandex üzerinden telefona, tablete, bilgisayara indir, online olarak PDF formatında full görüntüle yükle (download) seçeneklerini de görerek ücretsiz (bedava) olarak kitabı temin edebilirsiniz. Bunların yanında Erken Cumhuriyet ve Bilim kitap oku seçeneğiyle birlikte kısa kitap özeti, tanıtımı ve kapak resmi de yazının detaylarında yer almaktadır.

Erken Cumhuriyet ve Bilim Kitabının Kısa Özeti Oku

Bilim Tarihçisi Osman Bahadır, 13 Aralık 2004’te, İstanbul’da, TÜBA Konferansları çerçevesinde “Erken Cumhuriyet ve Bilim” başlıklı bir konferans vermiştir.Osman Bahadır konuşmasına Cumhuriyet dönemiyle ilgili bilim tarihi çalışmalarının genelde 1933 sonrası ile sınırlı kaldığını, 1923-33 arasındaki yılların öneminin, bu yılların değerlendirmelerin dışında kalmış olması nedeniyle yeterince anlaşılmadığını belirterek başlamıştır. Bahadır’ın konuşması ve kitap, ‘Erken Cumhuriyet ve Bilim’, ‘Bilimde Uzmanlaşma Eksikliği’, ‘Bilimin Hurafeye Üstün Gelmesi’ ve ‘Bugüne Dair Birkaç Söz’ bölümlerinden oluşmaktadır

Not: Bazı kitapların kitap özetleri sunulurken kitabın konusu, kısa özeti, detaylı incelemesi, türü dışında karakterleri, ana fikri ve ne anlattığı hakkında ile ilgili de bilgi verilmektedir. Bu durum kitaptan kitaba değişmektedir. Bazılarında ise konu özeti yer almamaktadır. Sizler de yorumlar alanına kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Erken Cumhuriyet ve Bilim Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2005-01-01
ISBN 9758593838
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 48
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Erken Cumhuriyet ve Bilim Kitabını Kim Yazmıştır?

Yazarın kitapları arasından en beğenilenlerden olan bu kitap yazar Osman Bahadır tarafından yazılmıştır.

Erken Cumhuriyet ve Bilim Online Kitap Oku

Yazar Osman Bahadır tarafından yazılan kitaplar arasında yer alan Erken Cumhuriyet ve Bilim kitabını Online Kitap Oku seçeneğiyle ya da sesli kitap olarak indirmek için buradasınız. Yalnız üzülerek belirtmek isteriz ki bazı kitaplar otomatik olarak siteye eklendiğinden dolayı tümünde indirme linki yer almayabilir.

Eğer yazı detayında Erken Cumhuriyet ve Bilim Osman Bahadır Online Kitap Oku linkini göremiyorsanız ve indiremiyorsanız alttaki yazıyı okuyunuz.

The post Erken Cumhuriyet ve Bilim Online Kitap Oku Osman Bahadır appeared first on Online Kitap Oku.

Benzer İçerikler

M.Ö. 3. Binyılda Anadolu’da Bronz Online Kitap Oku

yakutlu

Türkiye-AB Bilim, Teknoloji ve Araştırma Politikaları Online Kitap Oku Namık Kemal Pak

yakutlu

Amasya Genelgesi Online Kitap Oku Mustafa Kemal Atatürk

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy