Roman

Ganga Kitap Özeti (Gülten Dayıoğlu)

Kitabın Adı: Ganga
Yazarı: Gülten Dayıoğlu
Sayfa Sayısı: 191
Yayın Evi: Altın Kitaplar
Orijinal Dil: TÜRKÇE
Kitabın Türü: Roman – Çocuk Kitapları
Ortalama Fiyatı: 5,50 TL
ISBN: 9754056174
Çevirmen:
Okuyucu Puanı: Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

Ganga Kitabının Özeti

İşçi barınaklarında bir kadın yaşlı bir işçi kadının yardımıyla doğum yapar. Doğan bebek ürkü verici bir görünümdedir. Bu yüzden bebeği biliciye götürürler. Bilici bebeğe bakar ve bebeğin Kutsal Ganj’a bırakılması gerektiğini eğer kutsal Ganj onu sularında boğup öldürmezse bebek ilerde çok hayırlı bir insan olacaktır. Ama tam tersi olursa bebek ileride tekin biri olmayacaktır. Çocuğu nehre bir tekneyle bırakırlar. Gel zaman git zaman o tekne bir kıyıya vurur. Kıyıda ölümü bekleyen bir nine bebeği görür ve sahiplenir.Nine bebeğin adını Ganga koyar. Onu büyütüp yetiştirir.

Bu çocuğun gözleri ve kulağı bir balığınkini andırıyordu. Bu sebeplen nine çocuğa hep şapka takar ki dikkat çekmesin. Çocuk 7 yaşına gelince nehirde turna balığı denen bir balık onunla zihinsel iletişime geçer. Ve ona dünyaya bir görev için gönderildiğini söyler. Çocuğa üst düzeyde zekaya sahip olduğunu anlatır. Ve diğer buluşmalarında çocuğa zihinsel iletişim yeteneğini kullanıp kendine beyin kardeşleri edinmesi görevini verir. Bu balık Ganjlıların soyundan geldiğini ve Ganjlıların hedefinin insana dönüşüp insanlara rahat bir hayat sunmak olduğunu detaylarıyla anlatır. Bundan kısa bir süre sonra Ganga’nın ninesi hakkı rahmetine kavuşur.

Bilici , nineye söz verdiği üzere Ganga’ya sahip çıkar. Onu ibadethaneye alıp ibadethanenin hizmetine sunar ki hayırsever bir hacı onu evlat edinsin. Ganga hizmet amaçlı Ganj nehrine giderken sakat bir kadın ve onun oğluna yardım eder. Yardım ettiği insanlar çok varlıklı insanlardır. Teşekkür etme amaçlı onu bir şekilde evlat edinirler. Ganga yeni hayatına başlamıştı. Bu arada sürekli insanlara zihinsel iletişim kurmaya çalışıyordu ama başaramıyordu. Çünkü henüz daha çok acemiydi. Kısa bi sürede ilk anne babasına alışır ve kaynaşır. Annesi Ganga’yı akıl testine götürür ve Ganga’da olağanüstü bir beyin olduğu anlaşılır. Bunun üstüne aile Ganga’yı özel derslere gönderir ve Ganga kısa bir sürede çok şey öğrenir.

Bir gün bilgisayarla çalışırken görüp katıldığı bi yarışmada birinci olur. Tüm dünyayı başarısıyla etkiler. Bu çocuk yaşta Hindistan’ın onuru konumuna gelir. Bir çok televizyon programına çıkar ve bir çok üniversite konfrensına katılır. Hatta Amerika devlet başkanı onu ve ailesini beyaz sarayda ağırlar. Bu sırada Ganga Birçok beyin kardeşi edinir. Hatta o kadar çok edinir ki 2 milyonu aşkın sayıya ulaşırlar. Bu durum emperyalist devletleri çok kızdırır çünkü bu insanlar kıt akıllı insanlara eşitliği öğretip gözlerini açmaya çalışıyordu. Kısa bir süre içinde bu insanların zihinsel iletişim gerçekleştirdiği belirlenip iletişim kanallarını kesmek için katmanlardan birini vurmayı hedeflerler. Bu arada Ganga’yı Ganjlıların düşmanı olan hayaletler Ganga’yı ellerine geçirir ve ona her şeyden haberleri olduklarını söyleyip Ganjlıların kötü olduklarını anlatıp. Ondan Ganjlılar insana dönüşürse onlara savaş ilan edeceklerini Ganjlılara bildirmesini isterler. Ve onu Ganj nehrinin yakınlarına bırakırlar Ganj’a gitmesi için.

Ganja yaklaşamazlar çünkü Ganjlıların onlara karşı salgıladığı reaksiyonlar onları öldürebilecek güçteydi. Ganga turna balığını bulur ve turna balığına durumu anlatır. Eğer Ganga görevini bırakmazsa Ganga’yı öldüreceklerini söylemişlerdi hayaletler. Bunun için turna balığı Ganga’ya suda nefes alabilme özelliği verir ve diğer balıkların yanına giderler. Orada planı anlatırlar. Ganga planı duyunca içi rahatlar. İnsanların diğer üstün zekalı insanların birbiriyle olan zihinsel iletişimini koparabilmek için katmana atacakları bombadan korkan hayaletler belirli bir mağaraya sığınacaktı. Ganjlılar bunu ve sığınacakları mağarayı bildiklerinden onların bulunduğu mağarayı reaksiyonlarıyla kuşatıp onları orda hapsedecekler. Ve hayaletler artık insanları etkileri altına alıp kendi aralarındaki çirkin rekabet yüzünden onlara zarar veriyorlardı. Tüm bunlar olurken Ganga ise balığa dönüşmüş bir şekilde deniz yoluyla ailesine döner.

Hayaletler Ganga’yı kaçırdığından bu yana kimse Ganga’dan haber alamamıştı. Bu yüzden Ganga’nın dönüşü tüm dünyada coşku ile karşılanmıştı. Ancak Ganga başından geçenleri kimseye anlatmaz. Kesinlikle hatırlamadığını belirterek insanlardan özür dilemekle yetinir.Ganga gizemli bi şekilde kaybolup geri ortaya dünyayı kurtarmış bir konumda ortaya çıkınca artık sadece bir Hindistan vatandaşı değil bir dünya vatandaşı olarak görülür. Ve her tarafa beyin kardeşleriyle işbirliği içinde iyiyi , doğruyu , güzeli , eşitliği , adaleti , barışı , kısaca güzel olan her şeyi yayar.

Elbet bir gün Ganga sizinde ülkenize gelecektir. Siz de beyin kardeşlerle zihinsel iletişim kurabilir. Onlara katılabilirsiniz. Bunu başarırsanız gelecekte BEYİN GÜCÜYLE kurulacak olan, o bambaşka dünyada, yerinizi alma hazırlığına girişebilirsiniz.

The post Ganga Kitap Özeti (Gülten Dayıoğlu) appeared first on ekitap.org.

Benzer İçerikler

Tesadüfler Adası – Rachel Gibson – Online Kitap Oku

yakutlu

Egoist Beyin ve Kilo – Zaza Yurtsever Online Kitap Oku

yakutlu

Kara Kış Beyaz Düş

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy