Kitap Özetleri Roman

Kilimanjaro’nun Karları – Ernest Hemingway Online Kitap Oku

Kilimanjaro'nun Karları - Ernest Hemingway
Kilimanjaro'nun Karları – Ernest Hemingway ekitap

Kilimanjaro'nun Karları kitabı hakkında bilgiler:

Ernest Hemingway'in Kilimanjaro'nun Karları isimli kitabı 196 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Kilimanjaro’nun Karları, Hemingway’in çok beğenilen ve en popüler eserlerinden seçilmiş on kısa öyküden oluşmaktadır. Öyküler, Kazanan Hiçbir Şey Almaz, Kadınsız Erkekler, Beşinci Kolon ve İlk Kırk Dokuz Öykü isimli eserleri arasından seçilmiştir. Ayrı olarak, Hemingway’in yetişkinler için yazdığı öyküler arasında bir Amerikan mecmuasında bulunmaya değer bulunan ilk yapıtı Katiller ve babasının intiharına ilk sefer gönderme yapan otobiyografi tadındaki Babalar ve Erkek çocuklar da bulunmaktadır. Hemingway’in yaşam öyküsünü yazan Carlos Baker, Francis Macomber’in Kısa ve Mutlu Hayatı isimli kısa öyküsünü, “öz-gözlemin, kulaktan dolma bilgilerin ve yalanların mükemmel birleşimi” olarak nitelendirmiştir. Hemingway’in “Bütün gerçekleri burada anlattım” diyerek pek iftihar ettiği, kitaba ismini veren kısa öyküyse, içinde, üstüne romanlar yazılacak kadar çok malzeme barındırmaktadır. Sadeliklerinin güzelleştirdiği, yaratıcılıklarıyla heyecan veren, özenle işlenmiş her kelimesiyle türünün en iyi örneklerinden olan bu kısa öyküler, Amerikalı usta yazarı daha da yüceltiyor.
Kilimanjaro'nun Karları Online Kitap Oku Kilimanjaro'nun Karları Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Ernest Hemingway kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Bazen Unutmak İstersin – Kürşat Başar – Online Kitap Oku

yakutlu

Karanlık Dükkan – Georges Perec Online Kitap Oku

yakutlu

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde – Robert Louis Stevenson – PDF ve ePUB İndir

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy