Roman

İmkansız Aşk – Hasan Öztoprak – Online Kitap Oku

Hasan Öztoprak / İmkansız Aşk / PDF – EPUB / Sayfa: 177

Aşk romanı severlerin istinasız okuması gereken bir roman olan “İmkansız Aşk” bir aşkı anca bir yazar bu kadar betimleyebilir diye kendi kendimize söylemeden edemiyoruz. Bu romanda ki aşk birilerin size anlatığı yada sizin bildiğinizin ötesinde bir tutku. İnsan hayatında bir çok kez aşık olduğunu sanır belkide olur ama aşkın bir üst boyutu vardır ona da gerçek aşk deriz. Kimi psikologlar bu duruma bir isim bile koymuştur “ilişki bağımlılığı” ama bu sıradan sözcük çok havada kalıyor bizce.

İmkansız Aşk Hakkında

“Hayır, bu aşk olamaz, sadece aşk olamaz. Aşkın üstünde bir şey olmalı; henüz tanımlanmamış, adı konulmamış bir şey. Sevdiğim bir çok insandan günlerce, aylarca uzak kaldığım oldu, bu denli bir özlem büyümemişti içimde. Ondan ayrıldığım günden bu yana midemin ortasında oturan bir kütle her gün beni büyüye büyüye kuşattı. Aklımdan bir an, bir saniye bile çıkmıyor, onu deli gibi merak ediyorum. Ona bir şey olacak korkusu öyle bir yapıştı ki, ne yapsam kurtulamıyorum bu korkudan.”

Öztoprak’ın İmkânsız Aşk kitabı, bu tutkulu hastalığı (Aşkı), başlı başına ve hemen hemen eksiksiz olarak sergilemektedir.

İmkansız Aşk, Türk edebiyatında bir ilk. Hiçbir kitap ve yazarı okurunun sıcak ve sadık gölgesinin yokluğuna bu kadar uzun zaman dayanamadı. İmkansız Aşk ilk yayımlandığında bir anda 7 baskıya erişerek fenomen haline geldi. Aradan geçen onca yıl bu eserin mazisini bile bir romana çevirdi adeta. Türk edebiyatından bir “İmkansız Aşk” geçti adeta. Neredeyse on yıl sonra bu kitabı yeniden yayınlarken, ardında günümüze kadar günlük yaşamımızın televizyondan müziğe kadar bir çok ortamında yol açtığı, ilham verdiği eserleri ve yayınları da hatırlatmakta yarar görüyoruz. Efsane aşk, efsane roman “İmkansız Aşk” işte geri döndü. Artık onun bütün zevklerini tatma, yeniden okuma ve aşkı anlama zamanı…

İmkansız Aşk Online Kitap Oku

İmkansız Aşk Online Kitap Oku

İmkansız Aşk .

Benzer İçerikler

Aşksız İlişkiler – Samuel Beckett Online Kitap Oku

yakutlu

Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri – PDF Online Kitap Oku

yakutlu

Hırçın Gelin – Lynne Graham – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy