Roman

Kadın Kokusu – Giovanni Arpino – Online Kitap Oku

Giovanni Arpino /Kadın Kokusu / PDF – EPUB / Sayfa: 240

Giovanni Arpino tarafından kaleme alınan bu roman, filme uyarlandıktan sonra ünlü oyuncu Al Pacino’ya Oskar ödülü getirmiştir.

Savaş sırasında gazi olan ve bunun sonucunda gözlerini kaybeden Fausto adında ki adam sağlam iradesi sayesinde hayata tekrar sıkıca tutunmasını bilmişti. Fausto oldukça zeki ve hazır cevap biriydi. Bu yüzden insanlar ondan biraz uzak duruyordu hatta bayağı uzak! Fausto karşısında ki hakkında düşündüklerini ve haksızlıklara karşı dilini hiç bir zaman tutamıyordu. Bu durum adamı yalnız bırakmış olsa da bir gün karşısına çıkan kadın onu resmen alaşağı etmeye kararlıydı. Bu kadın en az Fausto kadar zeki ve sivri dilliydi.

Kadın Kokusu Hakkında

Işık iğrenç bir sessizliktir.
Oysa yağmur ses yaratır.
Yağmur varken nerede olduğunu iyi bilirsin.

Elindeki bombanın patlaması sonucu kör olan ve ordudan emekliye ayrılan Fausto; dik duruşu, zekâsı ve sivri dili ile etrafındaki herkesi hem kendine hayran bırakıyor hem de onların arkalarına bile bakmadan kaçmalarına sebep oluyordu. Ta ki… Ona rastlayana kadar. Mantığın vücuda gelmiş hâli olan genç ile duyguların bekçisi Fausto uzun soluklu yolculukları boyunca, ikisinden biri pes edinceye kadar, savaşın ve dostluğun en saf hâlini yaşayacaklar.

Kadın Kokusu, iki büyük sinema yapıtına konu olmuş ve iki usta sinema oyuncusuna ilham vermiştir. İlk filmde (1974) büyük aktör Vittorio Gassman, ikincisinde (1992) ise usta oyuncu Al Pacino başrolde yer almıştır. Sağlığını Kadın Kokusu için tehlikeye atan Al Pacino, bu filmle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar ödülüne layık görülmüştür.

Kadın Kokusu Online Kitap Oku

Kadın Kokusu Online Kitap Oku

Kadın Kokusu .

Benzer İçerikler

Doğum Lekesi Serisi – Caragh M. O’Brien – Online Kitap Oku

yakutlu

Sevginin Bağladıkları – Marie Bostwick – Online Kitap Oku

yakutlu

Beyin, Senin Hikayen – David Eagleman Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy