Roman

İnanna – Murat Tuncel – Online Kitap Oku

Murat Tuncel / İnanna / PDF / Sayfa: 440

Beyreoğlu Yarosman Bey ve Devşirme Bilal’in aşk hikayeleri üzerinden Osmanlı döneminin tarihi önemli olaylarına gönderme yapan geniş çaplı bir araştırma ürünü ” İnanna” adlı eser hem tarihi bilginizi artırırken hemde döneme ait kadın erkek ilişkileri ve yerleri arasında toplumsal ögeleri gözlemleme şansınız olacak. Bir ermeni kızına aşık olan beyoğlu ailesinin karşı çıkmasına rağmen ısrarcı olunca sürgün edilmesiyle başlayan hikaye bir çok önemli tarihsel olay çerçevesinde ilerleyecektir.

İnanna Hakkında

Bir yanda, küçük yaşta anasının kucağından koparılıp ocaklarda yetiştirilen bir devşirmenin öyküsü… öte yanda, bir Ermeni beyinin kızını ikinci eş olarak almak istediği için babası tarafından sürülen bir bey oğlunun serüvenleri… İnanna, Osmanlı’nın son döneminde Anadolu ve payitahtta yaşanan iç çekişmeleri anlatırken, bir çok efsaneye de gönderme yapan, kapsamlı bir araştırmanın ürünü. Bu tarihi romanın -olayların akışı içinde yolları kesişen- iki önemli erkek karakterinden biri, bir Ermeni beyinin kızına âşık olduğu için babası tarafından sürgüne gönderilen Beyreoğlu Yarosman Bey; diğeriyse, devşirme olarak yetiştirilip Gelibolu’ndan İstanbul’a gelen yeniçeri Bilal. Bu iki roman kahramanının aşk öyküleri aracılığıyla dönemin kadınlarının toplumdaki yerleri betimleniyor.

İnanna Online Kitap Oku

İnanna Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Avare Yıllar Roman Özeti (Orhan Kemal)

yakutlu

Hitlerin Son 13 Günü – Savaş Özpınar Online Kitap Oku

yakutlu

Alevden Küle Eroinle Dans

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy