Edebiyat Kitap Özetleri Roman

Islami Dusunce

Islami Dusunce

Yazar: Abdullah Saeed

SITARE YAYINLARI

“Islami Dusunce”, Islami felsefelere ve ogretilere yepyeni ve cagdas bir giristir. Tanınmıs bir Islam bilgini olan Abdullah Saeed, modern oncesi donemden modern doneme Islamiyetteki dini bilginin gelisimini izler. Kitap, Islami dusuncenin yanında dini bilginin uretimine katkıda bulunan yonelimlere, ekollere ve akımlara odaklanır.

Ayrıca Islami akli gelenegin, iki temel metin olan Kur’an ve hadisin, hukuki dusuncenin, teolojik dusuncenin, tasavvufi dusuncenin, Islami sanatın, felsefi dusuncenin ve politik dusuncenin gelisimi ile gunumuzdeki yenilenme, reform ve yeniden yapılanma gibi Islam kulturundeki ana baslıklar da incelenmektedir. Islam hukukundaki degisimler, Batı toplumlarının etkisi, cinsiyet hakları, insan hakları ve kuresellesme nedeniyle, gunumuzun toplumsal ve politik olaylarının sonucu olarak Musluman inanıslar degismekte ve gunumuze uyarlanmaktadır. Bu zengin ve farklılık gosteren tartısmalar aracılılıgıyla Saeed, dunyanın yasayan baslıca dinlerinden birinin buyuleyici bir tasvirini sunmaktadır.

Cevirmen: Coskun Kadiroglu
Yayın Tarihi 2011-02-14
ISBN 6051210513
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 229
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14.5 x 23.5 cm

Tüm kitaplar bir sitede https://ekitap.org/ sitemizde
Bu konu kitap tanıtımıdır. Lütfen beğendiyseniz kitabı satın alınız.

Vahdet-i Vucud Felsefesi

Benzer İçerikler

Rakı Ansiklopedisi – Kolektif – Online Kitap Oku

yakutlu

Sana Bağlandım – Nicole Williams – Online Kitap Oku

yakutlu

Altın Çocuk – Abigail Tarttelin

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy