Roman

Kalıcı Felsefe – Aldous Huxley Online Kitap Oku

Kalıcı Felsefe - Aldous Huxley
Kalıcı Felsefe – Aldous Huxley ektiap

Kalıcı Felsefe kitabı hakkında bilgiler:

Aldous Huxley'in Kalıcı Felsefe isimli kitabı 310 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Ezeli Kalıcı Hikmet tabiri, Leibniz tarafından ortaya çıkarıldı. Ancak muhtevası nesneler, canlılar ve zihinler dünyası için vazgeçilmez bir ilahi gerçekliği tanıyan doğa ötesi ruhta ilahi gerçekliğe benzer ve hem de onunla aynı bir şey bulan psikoloji, insanın son hedefini bütün varlık aleminin içkin ve aşkın kaynağının bilgisi olarak gören ahlak vakiti bilinmeyecek kadar daha önceki ve evrenseldir. Dünyanın her bölgesindeki ilkel insanların ananesel ilimlerinde Ezeli Hikmetjn temelleri bulunabileceği gibi, gelişmiş dinlerin her birinde de tam olarak gelişmiş biçimleri mevcuttur.
Evet, bu kitap bir Ezeli Hikmet antolojisidir, lakin bir antoloji olmakla birlikte profesyonel edebiyatçılardan çok az alıntı içermekte, bir felsefe tanımlamakla beraber profesyonel feylesoflardan hemen hemen hiçbir alıntı yapmamaktadır. Bunun nedeni çok kolaydır. Ezeli Hikmet temelde nesneler, canlılar ve zihinler dünyası için ehemmiyetli olan tek ilahi gerçeklikle ilgilenmektedir. Fakat bu tek gerçekliğin mahiyeti kendilerini kalben saf, ruhen yoksul, sevgi dolu kılarak belli koşulları sağlayan kimseler dışındakilerce direk kavranamayacak şekildedir. Bunun neden böyle olması gerektiğini bilmiyoruz. Bu, hoşlansak da hoşlanmasak da mantıklı ve olası olmasa da kabul etmemiz şart olan gerçeklerden biridir.
Kalıcı Felsefe Online Kitap Oku Kalıcı Felsefe Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Aldous Huxley kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Kütüphaneci – Logan Belle – Online Kitap Oku

yakutlu

Buzlar Prensesi – Miranda Lee – Online Kitap Oku

yakutlu

Üç Öykü – J. D. Salinger – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy