Karmaşık Duygular – Stefan Zweig – Online Kitap Oku

Stefan Zweig / Karmaşık Duygular / PDF /Sayfa: 262

İnsanın kendi içerisine yolculuğu sonucunda ziyaret ettiği duraklarda karşılaşacağı bir çok şey onu şaşırtacak hatta bu durumu üstlenmeyecektir. Zaten her insan kendini bulma yolculuğuna çıkmaz, çıksa da doğru yolda yürüyemez. İnsanı tanıma ve kendinden yola çıkmayı yazarlar içerisinde belkide Stefan’dan daha net yapabilen yoktur. İnsan psikolojisini o kadar iyi analiz ederek gözlemler ki, sana seni anlatırken hayretler içerisinde kalırsın. Aşk, acı ve ölüm gibi bir çok içsel düşüncenin dışa vurumu olan “Karmaşık Duygular” siz okuyucuya unutamayacağı dersler sunmaktadır. Belki yazarın yazdıklarını, başta söylediğimiz içinizde ki durakları kendinize yakıştıramadığınıdan dolayı ötelemek isteyeceksiniz fakat içinizden bir ses sizi rahat bırakmayacak.

Karmaşık Duygular Hakkında

“Karmaşık Duygular romanı gençliği anlatsa da, aslında Zweig’in diğer romanları gibi insanın kendini keşfini anlatır. Karakterlerin yaşadığı çelişkiler ve yanıtlamaya çalıştığı sorular, her zaman dilimi içinde herkesin yaşadığı/yaşayabileceği çelişkiler, sorduğu/sorabileceği sorulardır. Duygularla arzuların çelişkisi, arzularla genel ahlakın çelişkisi, arzularla mantığın çelişkisi… Ve aşk… Aşk sonunda bedensel bir bütünleşmeyi arzular mı? Bedensel haz olmadan aşk olur mu? Bedensel aşk olmadan yaşanan aşk daha mı yücedir?”

Zweig insani duyguları büyük bir ustalıkla çözümleyebilmesini keskin gözlemciliğine ve psikolojik derinliğine borçludur. Benzersiz maceralar, büyük sırlar, marazi saplantılar, duygusal ikilemler ve gerilimler, bu sayede çağları aşarak, her devrin okuruna hitap edebilen anlatılara dönüşür. Bu derlemedeki novella ve öykülerinde de, duygudaşlığı elden bırakmadan insan doğasının en iyi ve en kötü yanlarını gözler önüne serer. Bunlar sevgiye, ölüme, yitirilen ve yeniden canlanan umuda, yeniden kazanılan inanca, gençliğe ve insanın kendini keşfine dair yapıtlardır.

Karmaşık Duygular Online Kitap Oku

Paylaşan”AYŞE”

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Beyinsiz! – Bahtiyar Kürklü – Online Kitap Oku

yakutlu

Yenilgiden Dönerken

yakutlu

Kalbim Evine Döndü – Deneane Clark – Online Kitap Oku

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy