Roman

Karşılıksız Aşk – Gregory Dart Online Kitap Oku

Karşılıksız Aşk – Gregory Dart ekitap

Karşılıksız Aşk kitabı hakkında bilgiler:

Gregory Dart'in Karşılıksız Aşk isimli kitabı 122 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Şehirde bekarlık nasıl bir şeydir? Şehir bize nasıl aşklar vaat eder? Birbirimize gösterdiğimiz alaka hangi noktadan sonra rahatsız edici olmaya başlar? "Normal" aşk ile "patolojik" fanteziler arasındaki çizgiyi nasıl çekmeli? Günümüz tacizcileri sebep internet, cep telefonu gibi araçlara bu kadar meraklılar? Londralı bekar romantik yazın okutmanı yazarımızın başından tuhaf bir aşk senaryosu geçer. Bir konferansta tanıştığı yazın öğrencisine azıcık alaka gösterir ve e-mail adresini verir; daha sonra kızın, dozajı giderek artan ilgisine, cep mesajı ve e-mail yağmuruna, gittikçe saplantı haline dönüşen aşkına maruz kalır. Kız avını sinsice takip eden tacizkar bir aşığa, erkekse bir kurbana dönüşür. Zamanla tacizci, kurbanını bir işbirlikçiye, yeni yeni saplantıları, hatta paranoyaları olan birine dönüştürür. Karşılıksız aşk ile tacizkar aşk ortasında belirgin belirsiz bir hudut vardır, birinden ötekine her lahza geçilebilir. O durumda aşkta "mesafe" kavramı fazla önemlidir. Yazarımız, Dante ile Beatrice"in aşkından hareketle bu kavramı inceliyor ve bir aşığın en ateşli özlemlerin arasında kıvranırken dahi aşkının farklılığını ve gizemini nasıl anlamlandıracağına dair yorumlarda bulunuyor. Daha sonra bizi Stendhal'den Zweig'a, Goethe'den Poe'ya, Shakespeare'den romantik şairlere uzanan bir yazın gezisine çıkarıyor. Kaderin bir cilvesi işte, yazarımız bu tuhaf maceradan bir süre sonra kendini rollerin tam olarak değiştiği bir aşk hikayesinin sarışın dilbere karşı gittikçe saplantıya dönüşecek bir aşka kapılır. Şimdi avın peşinde sinsice dolaşma sırası ona gelmiştir. Bu olay, zamane şehirlerindeki tüm bekarların başına gelebilir pekala. Bir gün siz de kendinizi bir tacizci ya da kurban olarak bulabilirsiniz. Önemli olan yaşadığınız şeyle yüzleşmek, onu anlamlandırabilmektir. Karşılıksız Aşk bunun çarpıcı bir örneği.
Karşılıksız Aşk Online Kitap Oku Karşılıksız Aşk Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Gregory Dart kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Tuhaf

yakutlu

A’mâk-ı Hayâl (Hayalin Derinlikleri, Roman Özeti)

yakutlu

Emine Işınsu – Ak Topraklar (Roman Özeti)

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy