Roman

Yalnızlar – Zaven Biberyan Online Kitap Oku

Yalnızlar – Zaven Biberyan ekitap

Yalnızlar kitabı hakkında bilgiler:

Zaven Biberyan'ın Yalnızlar isimli kitabı 202 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Zaven Biberyan, Türkiye'nin yakın tarihine değişik bir açıdan baktığı Yanlızlar'da, siyasi iktidarın el değiştirmesiyle toplumun da süratli bir dönüşüm geçirmeye başladığı 1950'li yılların başlarında, İstanbul'un Anadolu yakasında bir sayfiye yerinde, Erenköy'de, bir yaz hafta bitişinde yaşananları anlatıyor.
Yazar, bu iki günde yaşananlarla, toplumsal sınıfların ve beraberinde türlü statülerden kişilerin iç dünyalarının derin bir psikolojik tahliline girişirken, başta bireyler, sonra da Türk, Ermeni, Yahudi, Rum toplulukları ortasında iletişimsizliği, ruhların derinliklerinde saklı şiddet eğilimlerini ve bunların sonucunda kişisel-toplumsal tutum kalıplarında oluşan tahribatın getirdiği yalnızlaşmayı konu ediniyor.
Marjinalliğe Zorlanmışların içeriden bakışına sahip, Ermenice 'Lıgırdadzı' kitabının Türkçe versiyonu olan Yalnızlar, toplumsal yalnızlığa itilenlerin öfkesiyle bireysel gerçekliklerin kesiştiği noktaya götürüyor okuru.
Yalnızlar Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Zaven Biberyan kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Necronomicon – Kara Dünyanın Kitabı – H.G. Ginger – Online Kitap Oku

yakutlu

Yüreğimin Tek Sahibi – Eloisa James – Online Kitap Oku

yakutlu

Göçebe – Stephenie Meyer – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy