Yalnızlar - Zaven Biberyan .

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yalnızlar – Zaven Biberyan ekitap

Yalnızlar kitabı hakkında bilgiler:

Zaven Biberyan'ın Yalnızlar isimli kitabı 202 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Zaven Biberyan, Türkiye'nin yakın tarihine değişik bir açıdan baktığı Yanlızlar'da, siyasi iktidarın el değiştirmesiyle toplumun da süratli bir dönüşüm geçirmeye başladığı 1950'li yılların başlarında, İstanbul'un Anadolu yakasında bir sayfiye yerinde, Erenköy'de, bir yaz hafta bitişinde yaşananları anlatıyor.
Yazar, bu iki günde yaşananlarla, toplumsal sınıfların ve beraberinde türlü statülerden kişilerin iç dünyalarının derin bir psikolojik tahliline girişirken, başta bireyler, sonra da Türk, Ermeni, Yahudi, Rum toplulukları ortasında iletişimsizliği, ruhların derinliklerinde saklı şiddet eğilimlerini ve bunların sonucunda kişisel-toplumsal tutum kalıplarında oluşan tahribatın getirdiği yalnızlaşmayı konu ediniyor.
Marjinalliğe Zorlanmışların içeriden bakışına sahip, Ermenice 'Lıgırdadzı' kitabının Türkçe versiyonu olan Yalnızlar, toplumsal yalnızlığa itilenlerin öfkesiyle bireysel gerçekliklerin kesiştiği noktaya götürüyor okuru.
Yalnızlar Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Zaven Biberyan kitaplarını gör ->

Yalnızlar - Zaven Biberyan .
Yalnızlar - Zaven Biberyan .

Yalnızlar - Zaven Biberyan .

Yalnızlar - Zaven Biberyan .