$ s

Keçiler Dönemi – Luan Starova Online Kitap Oku

Keçiler Dönemi – Luan Starova ekitap

Keçiler Dönemi kitabı hakkında bilgiler:

Luan Starova'in Keçiler Dönemi isimli kitabı 168 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Luan Starova, Balkanların tam ortasından bir yazar. Savaşların, sürgünlerin, özlemlerin, kopuşların ve birleşmelerin coğrafyasından besleniyor edebiyatı da. Sevgisini ve umudunu, her koşulda yaşama sevincini, bakışındaki sevecenliği yitirmeden. Balkan edebiyatının önde gelen adlarından Luan Starova 1941'de Arnavutluk'ta Pogradec/Pogradeci şehrinde doğdu. 1945'ten beri Makedonya'da yaşıyor. Babaannesi Türk. Babası Kait Starova Türkiye'nin ilk başbakanlarından (22 Kasım-Mart 1925) liberal eğilimli Fethi Okyar'ın kuzeni. Üsküp Üniversitesi'nde karşılaştırmalı Fransız edebiyatı profesörü olan Starova halen Makedonya'nın Fransa büyükelçisi. Evli ve üç çocuklu olan yazarın Keçiler Dönemi romanı Fransa'da 1997 yılının En İyi Yabancı Roman Ödülü'nü kazandı. Keçiler Dönemi ve ilk romanı Babamın Kitapları artık sizin de kitaplığınızda. Balkanların keder ve sevgi dolu tarihini yürekten yaşamak için.
Keçiler: Kasabanın sulh ve huzur anahtarları.
Bilge bir baba: Vatanı kitaplar.
Bir Anne: Ailenin sessiz payandası.
Bir Keçi Çobanı: yaşamı bilge babadan öğrenmiş.
Ve Bir ufak çocuk: Antenleri dünyaya gerilmiş.
Adsız Kişilerden oluşan benzersiz bir roman.
1977'de Fransa'da En İyi Roman Ödülü'ne kıymet görülen bu roman, masalsı bir atmosferde kayıp bir cennetin şarkısını söylüyor.
"Yitik Cenneti ölümsüzleştirebilecek bir imge, bir fikir bulamadım onlarca sene boyunca. Daha sonra, fazla daha sonra, Paris'te, bir Chagall sergisinde, köklerinden koparılmış ailemizin bağrındaki çocukluk cennetinin uçucu dönemi kocaman bir tuvalin üzerinde karşıma çıkıverdi.
Chagall'in Turvallerinin ebedi maviliklerinde, yeryüzüyle gökyüzünün birbirine karıştığı bu mavimsi gölgeler içinde, gökle yer ortasında keçileriyle çevrelenmiş aileler ayrım ettim. Aslında, onları bir yere koymak imkansızdı, zira yeryüzüne bulunduğu kadar gökyüzüne de aittiler.
Evet, Annemizle, ufak kardeşimizle, ufak keçimizle çevrelenmiş biz çocuklar göğe mi yükseliyorduk, yoksa hala yerçekimi mi bizi bırakmıyordu, pek bilemiyorduk. Aynı Chagall'in tuvalinde bulunduğu gibi."
Keçiler Dönemi Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Luan Starova kitaplarını gör ->

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Genç Kızlar – Vincent Ewing – Online Kitap Oku

yakutlu

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz

yakutlu

Parçalanmış – Robin Wasserman Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy