Roman

Kurutulmuş Kelebekler – İrina Andreeva – Online Kitap Oku

İrina Andreeva / Kurutulmuş Kelebekler / PDF / Sayfa: 168

İrina Andreeva’nın yazmış olduğu oldukça çarpıcı bir roman. Ruso ve Makvala adında iki genç kızın savaştan sonra tüm ailelerini kaybederek yalnız başına hayatta kalma mücadelelerini konu edinmektedir. Savaşların tek kötü yönü ölümler olmadığını bu romanda oldukça iyi anlıyoruz, hatta ölenler kalanlardan bile şanslı sayıla bilmekte çoğu zaman. Bu iki genç kız farklı görüşlere sahip olsa da değişmez ve mutlak bir şekilde kaderleri aynı olacaktır. Koca bir ülkede yalnız başına köyünden hiç dışarı çıkmamış bu kızlar, hem çevredeki insan kötülüklerine hemde açlığa ve sığınmaya güvenli bir şekilde nasıl ulaşabilirler.

Kurutulmuş Kelebekler Hakkında

Savaş, son veremediği hayatları bir uçuruma sürükler. Bu uçurumdan dönmek, kadere karşı durmak demektir.

Gürcistan’daki savaşta ailesini, evini ve geçmişini yitiren iki genç kız Ruso ve Makvala, uçurumun kenarındadır. Yeniden başlamak, başlarına gelen felaketlerle baş etmek, her türlü kötülüğü yapmaya hazır insanlarla mücadele etmek ve her şeyden önemlisi hayatta kalmak zorundadırlar. Makvala için kötülerle baş etmenin yolu, en az onlar kadar kötü olmaktı. Ruso ise savaştan önce ailesine yaptığı kötülüğün bedelini ödemek zorunda olduğunu düşünüyordu. Ona ayakta kalma gücü veren şey, annesinden kalan kurutulmuş kelebeklerdi. Bu iki genç kızın savaştan önce birlikte başlayan hikâyesi, savaştan sonra da inanılması güç, dramatik ve çarpıcı olaylarla kesişir.Bir okulda başlayan hikâye, bir hapishanede son bulur.

Kurutulmuş Kelebekler- Yandi.sk Online Kitap Oku

Alternatif

Kurutulmuş Kelebekler Driver Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Aşk Gibi Aydınlık Ölüm Gibi Karanlık

yakutlu

Büyük Teklif – Cindy Gerard – Online Kitap Oku

yakutlu

Ikigai – Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy