Roman

Leyla’nın Evi – Zülfü Livaneli Online Kitap Oku

Leyla'nın Evi – Zülfü Livaneli ekitap

Leyla'nın Evi kitabı hakkında bilgiler:

Zülfü Livaneli'nin Leyla'nın Evi isimli kitabı 284 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Boğaziçi’nde Bosnalılar Yalısı’nda doğup büyümüş paşa torunu Leyla Hanım, yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu yönünden sokağa atılır ve mahallenin çocuklarından gazeteci Yusuf’un Cihangir’deki bekâr evine sığınmak zorunda kalır. Yusuf’un sevgilisi Rukiye (“sahne adı”yla Roxy), Almanya’da peep show’larda modellik yapmış, hip-hop tarzı müzik uygulayarak “yırtmaya” uğraşan bir Almancı kızıdır.
Leyla Hanım, yalının yeni sahipleriyle görüşmeye çalıştığı bir gün, Ömer Bey’in babası, Kadızade Konağı’nın emektar vekilharcı, dört kuşaktır konaklarda hizmetkârlık oluşturan bir aileden gelen Ali Yekta Bey ile tanışır.
Her Biri ayrı bir dünyadan gelen bu insanların hayatlarının kesişmesi, onları hem kendilerini hem de birbirlerini değiştirecekleri, bazı vakit acılı bazı vakit eğlenceli bir müddetçe sokacaktır.
Leyla’nın Evi, bir yanıyla da “ev” üstüne bir roman: “Çünkü imparatorluk yıkılırken tüm Osmanlı tebaası keder çekti ve herkez birbirinin evine yerleşti.”
Leyla'nın Evi Online Kitap Oku Leyla'nın Evi Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Zülfü Livaneli kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Ah Şu Kalbim – Susan Elizabeth Phillips Online Kitap Oku

yakutlu

Beni Hafife Alma

yakutlu

Kurt Seyt & Shura

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy