Roman

Mahalleden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir Online Kitap Oku

Mahalleden Arkadaşlar - Selçuk Aydemir
Mahalleden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir ekitap

Mahalleden Arkadaşlar kitabı hakkında bilgiler:

Selçuk Aydemir'in Mahalleden Arkadaşlar isimli kitabı 224 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Özelikle son zamanda yaptığı başarılı komedi televizyon dizileriyle tanıdığımız Selçuk Aydemir’den sizi çocukluğunuza götürecek bir roman. Özelikle Murat Cemcir ve Ahmet Kaideler’ın baş rollerini oynadığı bir çok dizi ve filmden tanıdığımız senaryocu, yalnızca senaryo değil kitap ile ilgili da insanları kendine çekmeyi muvaffak olabildiğini görüyoruz. Bir çoğumuz anımsar son gerçek küçüklük vakitlerimiz olan 90’ları ve öncesini. Bilyeler, tasolar, seksekler semt bakkalları vs. liste uzar gider. İşte bu mahallerin birindeki 9 yaşında bir çocuğun kendini kabul ettire bilme gayretlerini konu edinen, bu çocuğun her serüveninde aslında o çocuğun siz olduğunuz bir kita.
Tabletlerin, akıllı telefonların olmadığı 90’lar… Belki de çocukların “çocuk”olduğu, “çocuk gibi” oynadığı son yıllar… Küçükçekmece’nin küçük bir semtinde kendisine idol olarak gördüğü “semtin reyisi” İsmet’in gözüne, dahası çetesine girmek için bin bir takla atan Selçuk’un, bu uğurda iki arkadaşıyla beraber çete kurup mahallenin altını üstüne getirmesinin mizah dolu hikâyesi… Kardeş Hissesi, Düğün Dernek, İşler Güçler, Çalgı Çengi gibi unutulmaz film ve dizilerin senaristi Selçuk Aydemir, 9 yaşında olan bir çocuğun para kazanmak için bulduğu akıl almaz yolları, yediği kazıkları, hayal kırıklıklarını, muvaffak olma hırsını ve bu hırs uğruna yaşadığı trajikomik hatıraları yeniden 9 yaşında bir Mahalleden Arkadaşlar, bakkalı, camisi, tozlu sokakları, ayrılınmış haneleri, tatlı rekabetleri, has abileri, dırdırcı kadınları, fırlama çocukları, Amigaları, renkli civcivleri, fragmanlı sinemaları, halı alan mücadeleleri ile 90’ların semt hayatına kısa bir vakit yolculuğu vaat ediyor.
“Hey gidi günler…” demek de, “Bak, bunu ben de anımsıyorum,” demek de, “Ayy, bunu biz de yapmıştık!” demek de serbest. Selçuk Aydemir’den eğlenceli, heyecanlı, doludizgin akan bir kitap…
Mahalleden Arkadaşlar Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Selçuk Aydemir kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Zorba – Nikos Kazancakis Online Kitap Oku

yakutlu

Silüet – Andrea Cremer – Online Kitap Oku

yakutlu

Yaralı

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy