OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Kalp Ağrısı - Halide Edib Adıvar
Kalp Ağrısı – Halide Edib Adıvar ekitap

Kalp Ağrısı kitabı hakkında bilgiler:

Halide Edib Adıvar'in Kalp Ağrısı isimli kitabı 304 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Kalp Ağrısı, edebiyatımızın unutulmaz yazarı Halide Edib Adıvar’ın en bilinen, en duygusal romanlarından biri. İlk sefer 1924 seneninde yayımlanmış bir aşk romanı. Romanın baş karakteri Zeyno, kuvvetli, esprili, çekici bir genç kızdır. En yakın arkadaşı Azize ise pek güzel ve çekici fakat renksiz, kıskanç biridir. Hasan Bey’le nişanlı gibidirler. Zeyno da Saffet’le izdivaç etmek üzeredir. Ancak Hasan’la Zeyno arasında ifade edemedikleri bir aşk doğmuştur. Zeyno bu tehlikeli vaziyetten uzaklaşmak için İstanbul dışındaki bir çiftlik evine bir müddet dinlenmeye gider. Ama Hasan’la Azize de ona ve nişanlısı Saffet’e sürpriz yapmak emeliyle peşlerinden gidecektir.
Halide Edib, çoğu romanında yaptığı gibi fark anlatım teknikleri kullanarak yazmış Kalp Ağrısı’nı. Zeyno’nun güncesini, mektuplarını okurken kendinizi soluk kesici bir aşk öyküsünün içinde buluyor, Adıvar’ın gözünden 1900’lerin ilk senelerinin İstanbul hayatını tadıyorsunuz.
Kalp Ağrısı Online Kitap Oku Kalp Ağrısı Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Halide Edib Adıvar kitaplarını gör ->