Roman

Mahkumlar – Debra Jo Immergut – Online Kitap Oku

Debra Jo Immergut / Mahkumlar / PDF / Sayfa: 240

Oldukça sakin adamlarla başlayan roman giderek şiddetlenen bir korku gerilime dönüşmektedir. Tıpkı Miranda’nın hayatı gibi. Miranda gençliğinde güzel ve kibar bir kızdı fakat hayat ona oldukça acımasız davranınca da oldukça yıprandı ve kendi kötü yolunu seçti. Sonunda kendini cinayet suçundan uzun süre yatacağı hapishanede buldu. Kafasında ki kaygılardan sıyrılmak için hapishanenin psikoloji doktoruna giden kadın karşısında ona lise yıllarında aşık olmuş olan Frank’ı görür. Frank aşkından hiç bir şey kaybetmemiştir. Her geçen seans daha çok Miranda’yı arzulayan doktorun bu zaafını kullanmak için Miranda hemen plan yapar. Fakat bu olay şimdiye kadar Miran’danın yaşadıklarından daha korkunç bir hal alacaktır.

Mahkumlar Hakkında

Danışan/hasta tarafından tehdit edildiğinizde ya da başka türde bir tehlike altında olduğunuzda terapiyi sonlandırın

(Amerikan Psikoloji Derneği Etik İlkeleri ve Davranış Kuralları, Madde 10.10.b)

Cinayet suçundan hüküm giyen Miranda, çaresizce bir kurtuluş yolu aramaktadır. Hapishane psikoloğu Frank Lundquist’le görüşmek istediğinde aklında sadece yaşadığı bu kâbusu sona erdirecek ilaçlara ulaşmak vardır. Ancak Miranda, Frank’in onu liseden hatırladığından, hatta o zamanlar kendisine âşık olduğundan habersizdir. Frank yine o yıllara dönüp Miranda’ya kapılırken, duyguları da derinleşir ve ilgisi takıntıya dönüşür.

Miranda karanlık geleceği ve daha da karanlık geçmişi hakkında düşünürken, özlemini çektiği özgürlüğü Frank’in başka bir şekilde ona verebileceğini fark eder. Peki ama bunun bedeli ne olacaktır?

Mahkumlar Yorumlar

“Bir zayıflık anında karşılaşan iki insanın dokunaklı portresi olarak başlıyor ama yavaşça, çığırından çıkan olaylarla şaşırtıcı bir sona ulaşıyor.”– Vanity Fair

“Orange is the New Black ve Gone Girl bu zekice yazılmış psikolojik gerilimde bir araya geliyor.” -Publishers Weekly

Mahkumlar Online Kitap Oku

Mahkumlar Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Bedel – Marsha Canham – Online Kitap Oku

yakutlu

Güneşin Aşık Olduğu Kız – Şeyma Demir – Online Kitap Oku

yakutlu

İlk Öpücük – Julia Quinn

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy