Roman

Evren Avucunda – Christophe Galfard – Online Kitap Oku

Christophe Galfard / Evren Avucunda / PDF / Sayfa :380

Popüler bilim kitaplarının son zamanlarda en popüler olanı “Evren Avucunda” herkesin kolaylıkla anlayacağı sadelikte ve bir o kadar etkileyicilikte bir kitap. Kitabın yazarı Christophe sizi elinizden kavrayarak bilimden önce bilinmeyenlerin içine sürükleyerek ışık saçıyor. Şöyle bir gök yüzüne baktığınızda gördüğünüz hatta göremediğiniz şeylerin anlamlarını açıklıyor. Sadece bilim kurgu filmlerine konu olabilecek ama gerçek olan yıldızlar, kara delikler, zaman gibi bir çok varoluşun kaynağını avuçlarınızın içine bırakı veriyor..

Evren Avucunda Hakkında

Evrende yalnız değiliz.

Evrene yapacağımız bu yolculukta da.

Kumsalda yatmış gökyüzünü seyrederken biri elimizden tutuveriyor ve bizi muazzam bir yolculuğa çıkarıyor; karadeliklere, en uzak galaksilere ve kâinatın başlangıcına götürüyor.Bir atomun çekirdeğine dalıyor, zamanda yolculuk ediyor, Güneş’in içine giriyoruz. Dokunuyoruz. Christophe Galfard, evreni avucumuza bırakıyor.

Fransa’da yılın bilim kitabı seçildikten sonra 20 dile çevrilen EVREN AVUCUNDA kısa sürede bir popüler bilim klasiğine dönüştü. Gezegenimizin en özel bilim anlatıcılarından Christophe Galfard –ki kendisi Stephen Hawking’in öğrencisi– denklemler yerine hayal gücümüzden faydalanarak bizleri kelimenin gerçek anlamıyla “bambaşka dünyalara” götürüyor.

Bu kitabın iki vaadi var: sadece tek bir denklem kullanmak (E = mc2) ve hiçbir okuru geride bırakmamak. Üç yüz seksen sayfa ve beş milyar yıllık göz alıcı bir yolculuk.”

-Alexander Masters – The Spectator-

Evren Avucunda Online Kitap Oku

Evren Avucunda Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Aşk-ı Kıyamet – Büşra Çivicioğlu – Online Kitap Oku

yakutlu

Ucunda Ölüm Var – Kemal Varol Online Kitap Oku

yakutlu

Bana Ellerini Ver – Çiğdem Öz – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy