Roman

Marie Antoinette – Stefan Zweig Online Kitap Oku

Marie Antoinette – Stefan Zweig ekitap

Marie Antoinette kitabı hakkında bilgiler:

Stefan Zweig'in Marie Antoinette isimli kitabı 526 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Fransa Kralı XVI. Louis'nin karısı Marie Antoinette, uçarılığı, savurganlığı ve reform düşmanlığıyla halkın gözünde yoz asil tipinin simgesi olmuş, Fransız Devrimi'nden sonra hayatının arka kalan bölümünü Paris hapishanelerinde geçirmiş, 1793'te Devrim Mahkemesi'nce yargılanarak giyotinle idam edilmişti. Tarihsel karakterler üzerine benzersiz biyografileriyle tanınan Stefan Zweig, Marie Antoinette: Vasat Bir Karakterin Portresi'nde, nesnellikten fazla sezgiye dayanan bir yaşamöyküsü sunuyor okurlara. Psikolojiye ve Freud'un öğretisine duyduğu alaka sonucunda derin ıra incelemelerinde ustalaşan Zweig, Marie Antoinette'in efsanevi kişiliğine bir psikoloğun sezgi gücüyle yaklaşıyor. Fransa'nın nihayet kraliçesinin kısacık hayatı üzerindeki esrar perdesini kaldırarak "zoraki bir kahramanlık trajedisi" anlatıyor. Türkçe'de ilk defa yayınlanan Marie Antoinette'i Tevfik Turan'ın çevirisiyle sunuyoruz.
Marie Antoinette Online Kitap Oku Marie Antoinette Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Stefan Zweig kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Hazel – Tayfun Şahin – Online Kitap Oku

yakutlu

Reklam Aşkı – Victoria Michaels Online Kitap Oku

yakutlu

Adanmış Güzellik – Georgia Cates Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy