Roman

Şark Dişçisi – Hagop Baronyan Online Kitap Oku

Şark Dişçisi – Hagop Baronyan ekitap

Şark Dişçisi kitabı hakkında bilgiler:

Ermeni yazar Hagop Baronyan'in Şark Dişçisi isimli tiyatro kitabı 176 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Ermenice mizah edebiyatının en tanınmış isimlerinden olan Hagop Baronyan, keskin rasat yeteneği ve doğru bildiği yoldan şaşmayan entelektüel duruşuyla, iktidar sahiplerini, din adamlarını, başkalarının sırtından geçinenleri, dalkavukları, Batılı hayat tarzına öykünenleri ve daha pek çoklarını alaya aldı, onların yanlışlarını kalemine dolamaktan, yüzlerine vurmaktan çekinmedi.
Baronyan’ın ilk komedisi olan Şark Dişçisi, görücü usulü evlilikler ve sadakat sorunlarını ele meydan eğlenceli bir oyun. Eser, “Aile ilişkilerinin yozlaştığı, çiftlerin birbirlerinin kuyusunu kazmaya çalıştığı bir ortamda, eşler, eski ve yeni âşıklar, çocuklar ve nişanlılar arasındaki birliktelikler birbirine karışır, iç içe geçerse neler olur?” sorusuna cevap arıyor. Hadise örgüsünün geri planına dönemin türlü toplumsal gelişmelerini yerleştiren Baronyan, Şark Dişçisi’nde okuyucuyu, güncelliğini hiç yitirmeyecek evlilik ve sadakat ilişkisi üzerinde düşünmeye çayır ediyor.
Şark Dişçisi Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Hagop Baronyan kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Dublin Caddesi – Samantha Young – Online Kitap Oku

yakutlu

Otomatik Portakal – Anthony Burgess Online Kitap Oku

yakutlu

Cutler Ailesi Serisi – V. C. Andrews – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy