Roman

Nasıl Darbe Yapılır – Ömer Özkaya – Online Kitap Oku

Ömer Özkaya / Nasıl Darbe Yapılır / PDF / Sayfa: 216

Ömer Özkaya bu kitapta geçmişe dayalı darbelerin izini sürerek darbenin nasıl yapılabilir olduğunu bizlere göstererek, bizleri bu konuda bilinçlendirmek adına yazdığı bu kitapta özelikle dış güçlerin etkisini bizlere göstermektedir. Bir çok ülkenin en büyük sorunlarından birisi olan Darbeler ülkemizde de bir çok kez yapılmış kara lekeler olarak tarihimize geçmişti. Bu konuda ne kadar bilinçli olursak karşı koymamızda o kadar güçlü olur.

Nasıl Darbe Yapılır Hakkında

CIA, askerî güçleri kullanarak bir hükümeti devirmek isterse, bu durumda CIA önce dost güçleri belirlemeli, onlarla bağlantı kurmalı ve onları başarılı bir biçimde kullanmalıdır.
-Askerî darbeye teşebbüs etmeden önce, öncelikle potansiyel olarak kullanıma elverişli olan güçlerin varlığı belirlenmeli, ardından darbe kararı verilmelidir.”Şikâyetçiler” ile “hareketçiler” arasında durum tahmini yaparken ayrımın iyi yapılmasına dikkat edilmelidir.
-Biyografik bilginin kısa bir zaman dilimi içerisinde toplanılması imkânsızdır. Bu tür bilgi, süreklilik temeli üzerine rapor edilmelidir ve ne kadar önemsiz olursa olsun, her bir görevli ile ilgili tüm bilgiler toplanılmalıdır

Nasıl Darbe Yapılır Online Kitap Oku

Nasıl Darbe Yapılır .

Benzer İçerikler

Parsiyeller – Dan Wells – Online Kitap Oku

yakutlu

Debbie Macomber eKitapları Arşivi – Online Kitap Oku

yakutlu

Marslı – Andy Weir – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy