Roman

Sinekli Bakkal – Halide Edib Adıvar – PDF – Online Kitap Oku

Halide Edib Adıvar / Sinekli Bakkal / PDF – EPUB / Sayfa: 427

Yazarın en popüler kitaplarından birisi aynı zamanda Türk edebiyatının da akla gelen eserlerinin başında yer alır. Osmanlı zamanın son dönemlerine denk gelen bir zamanda geçer. Bir kadın üzerinden evrilen hikaye farklı kollara bölünerek oldukça gerçekçi bir anlatı sunar. Özellikle kültür ve gelenekler üzerine kurgulanmış olan çatışmalar içerir. Henüz Adıvar’ın bu önemli eseri olan” Sinekli Bakal” romanını okumadıysanız geç kalmadınız. Çünkü üzerinden ne kadar süre geçmiş olursa olsun yine bizim insanımızı yani bizi anlatıyor.

Sinekli Bakkal Hakkında

Adıvar’ın bugüne kadar defalarca basılmış, milyonlarca okur tarafından okunmuş ve güncelliğini hiç yitirmemiş romanı Sinekli Bakkal, Türk romanı içerisinde özel bir yere sahip. “Roman,” dendiğinde aklımıza gelen ilk kitaplardan biri olan bu yapıtı Selim İleri’nin yazdığı son söz eşliğinde sunuyoruz.

Defalarca basılmış, kuşaklardan kuşaklara ulaşabilmiş Sinekli Bakkal, II. Abdülhamid dönemini bir geçmiş zaman dekoru önünde yansıtarak, eskiden yeniye devralınması gereken kültür, sanat ve töre değerleri üzerinde durur. Bir anlamda, yazar ve eseri, tarihi süreklilik arayışı içerisindedirler.

Sinekli Bakkal Online Kitap Oku

Sinekli Bakkal Online Kitap Oku

Sinekli Bakkal .

Benzer İçerikler

İpek Yolu – Peter Frankopan – Online Kitap Oku

yakutlu

Bir Ömürdür Seni Bekliyorum – Fabio Volo – Online Kitap Oku

yakutlu

Yüzleşme Kate Hewitt

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy