Roman

Sırça Fanus – Sylvia Plath Online Kitap Oku

Sırça Fanus - Sylvia Plath
Sırça Fanus – Sylvia Plath ekitap

Sırça Fanus kitabı hakkında bilgiler:

Sylvia Plath'in Sırça Fanus isimli kitabı 256 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
"Neşeli, hüzünlü, yalın, parlak ve doğal. En üstün niteliğiyse şaşırtıcı derecede dolaysız oluşu, aynı güpegündüz çekilmiş bir sıra resim gibi."
-Time-
Parlak Bir üniversite öğrencisi olan Esther Greenwood, 1950'lerde yayın dünyasında acımasız bir rekabetin sürdüğü New York'a kocaman hayallerle gelir ve mühim bir moda mecmuasında amel bulur. Kapıldığı beklentilerle karşısına çıkan fırsatların yoğunluğu, masumluğunu yitiren genç kızın zamanla kaldıramayacağı bir boyuta ulaşır ve Esther kendini tam bir karabasanın içinde bulur. Kimlik arayışı peşinde ürkütücü bir yola giren duyarlı ve hevesli bir genç kadının üniversite yılları, erkeklerle ilişkileri, yaşadığı çöküş, intihar girişimleri ve gördüğü psikolojik tedaviler mizahi nazar açısı unutulmadan nihayet derece içtenlikle işlenmiş.
Sylvia Plath'ın kendi yaşamından yola çıkarak kaleme aldığı ve ilk defa 1963 yılında, ölümünden bir ay önce, başka bir ad altında yayımlatmayı başarabildiği Sırça Fanus, o günün bulunduğu kadar bugünün insanının da metropol yaşamındaki yabancılaşmasını anlatan çağdaş bir klasik haline gelmiştir. 20. Asır Amerikan edebiyatının melankolik prensesi Sylvia Plath'ın başyapıtının, ölümünün ve kitabın yayımlanışının 50. Yılında, gözden geçirilmiş baskısını okurlarımıza sunuyoruz.
Sırça Fanus Online Kitap Oku Sırça Fanus Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Sylvia Plath kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Alevden Küle Eroinle Dans

yakutlu

Doğdum – Georges Perec Online Kitap Oku

yakutlu

Andrew Brawley’nin Sıradışı Hikayesi – Shaun David Hutchinson – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy