Roman

Unutma Beni Apartmanı – Nermin Yıldırım – Online Kitap Oku

Nermin Yıldırım / Unutma Beni Apartmanı / PDF / Sayfa 421

Süreyya henüz küçük bir kız çocuğuyken annesi tarafından terk edilir. Gerçi ondan sonra bir çok erkek, akraba ve arkadaş tarafından da aynı duyguyu tatsa da alışkın olduğu için pek koymaz ona. Fakat bir gün ansızın çalan telefonun ucunda ki ses ona resmen şok etkisi yaratacaktır. Süreyya artık 40 yaşını geçmiş bir kadındır, onu arayan ise onca yıl sonra “Ben annenim” diyen bir sestir. Süreyya bu sesten sonra geçmişin boş geçen boşluklarını, acılarını, yalnızlıklarını, terk edilişlerini ve bunlar olmasa nasıl olurdu sorgulamaya başlayacaktır..

Unutma Beni Apartmanı Hakkında

Annesinin sesini ilk kez kırk üç yaşında, o da bir telefon konuşmasında duyan bir kadının hikâyesi bu. Yıllar sonra hiç beklenmedik bir zamanda ve beklenmedik bir biçimde, henüz bebekken kendisini terk eden annesinin telefonuyla hayatını tekrar gözden geçiren kırk üç yaşındaki Süreyya’nın hikâyesi. Süreyya’nın yalnızlığının tarihinden hareketle, yakın Türkiye tarihinin, ölümlerin, bitişlerin, yok oluşların hikâyesi.

Yıllar sonra ortaya çıkan annesinin anlattıklarının yarattığı duygusal karmaşayla birlikte, annelik mevhumunun kendisi için ifade ettiklerini sorgulamaya başlayan Süreyya, annesinin yokluğundan ve bu yokluğun yarattığı diğer eksikliklerden hareketle kendisini terk edenleri, terk ettiklerini, kaçırdığı fırsatları, kuramadığı yakınlıkları, kısacası kırk üç yıllık hayatını gözden geçiriyor. Dokunmadan adlı son romanıyla okurların yüreğine dokunan Nermin Yıldırım’dan çok katmanlı bir ilk roman.

Unutma Beni Apartmanı Online Kitap Oku Unutma Beni Apartmanı Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Londra Caddesi – Samantha Young – PDF ve ePUB İndir

yakutlu

Kendinizle Barışık Olmak – Prof. Dr. Nevzat Tarhan – Online Kitap Oku

yakutlu

İmkansız Aşk – Denyse Woods – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy