Roman

Venüs – Şebnem İşigüzel Online Kitap Oku

Venüs – Şebnem İşigüzel ekitap

Venüs kitabı hakkında bilgiler:

Şebnem İşigüzel'in Venüs isimli kitabı 240 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
"İçimizde toprağın altında saklanan tohumlar gibi hisler, marifetler mevcuttur. Atalarımızdan bize sirayet eden huylar, hastalıklar, renkler ve çeşitli çeşitli şeyler gibi. Kimi şeyler kanla geçer. Kimi şeyler hisle. Kanla geçenlerden ziyade hisle geçenler mühimdir. çünkü insan kanıyla canıyla değil hisleriyle vardır. Hisleriniz, hissettikleriniz ayakta tutar sizi."
Üzerine II. Abdülhamit'in gölgesi düşmüş, tedirginlikle dalgalanan İstanbul'da karşılıyor bizi Venüs. Önce doğuyla batının tam ortasında, Boğaz suları üstündeki bir sandalda gözlerini dünyaya açan kahramanımızla tanışıyoruz. Bize 1908'de başlayan yaşamöyküsünü anlatıyor, anlatmalara oyamıyor. Doğumda ölen anne; oğlu değil de kızı oldu diye üzülen baba; aşkı, cinselliği, kendisini, erkekleri fazla seven Şekina Hala. Ha bir de Nergis hanım bayan mevcut ! Ailenin yedi nesil hizmetkârı. "Bir ailede bir kişinin gördüğünü yedi göbek ötesi görürmüş," diyen kahramanlarımızın izinde, köle avcılarının kol gezdiği Mısır'dan 1589 yılının büyülü İstanbul'una ve esrarlı saray hayatına duman gibi süzülüyoruz. Tatlı, muzip fakat bir o kadar da hüzünlü ve kederli kahramanımızın ağzından, bir ailenin en mahrem sırlarına, eğlencelerine, kederlerine ve hayal kırıklıklarına şahit oluyoruz. Aşk, evlilik, aile hayatı, cinnet halleri, kadınlık, annelik, arzular, insanın ta kendisi… Kahramanların kendi kafalarına göre çalıp oynadıkları, heyecan dolu, müzikal bir roman bu. Kulağınızın dibinde gül lokumu kokulu, ılık bir soluk anlattıkça anlatıyor… Şebnem İşigüzel en şeker şurup, en iyimser romanını kaleme alarak okurunu gene şaşırtıyor.
Venüs Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Şebnem İşigüzel kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Yasak Bilgi – Michael Powell – Online Kitap Oku

yakutlu

Kudret – Ann Leckie – Online Kitap Oku

yakutlu

Aşk Adında Hayat – Michael Lee West – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy