Roman

Yakma Zevki – Ray Bradbury Online Kitap Oku

Yakma Zevki – Ray Bradbury ekitap

Yakma Zevki kitabı hakkında bilgiler:

Ray Bradbury'in Yakma Zevki isimli kitabı 486 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
İnsanların kitap okumaktan nefret ettiği, devletin kitapları yasakladığı bir gelecekte, işi kitap yakmak olan bir "itfaiyeci" ve onun kitapları kurtarmak için, içinde yaşadığı teknolojik tüketim toplumuna karşı giriştiği mücadale…
Bu Kurguyu Ray Bradbury'nin Fahrenheit 451 adlı kült eserinden biliyoruz. Peki bu kurgu nasıl bir düşün ve esin zinciri içinde gelişmiş olabilir? Bu kitaptaki öyküler, genç bir yazarın onu üne kavuşturan ilk önemli eserinde olgun ifadesini bulan imgeleminin ve özgün dilinin nasıl doğduğunu, dönüştüğünü ve geliştiğini izlemek açısından çok önemli bir fırsat sunuyor.
21. Yüzyıl Türkiye okuyucusuna içinde yaşadığı "şimdinin," yer yer, bu öykülerde betimlenen karanlık geleceğin bile ötesine geçtiğini düşündürmek ise, Yakma Zevki'nin hem en rahatsız edici, hem de, tam da bu nedenle, en zihin açıcı özelliği.
Yakma Zevki Online Kitap Oku Yakma Zevki Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Ray Bradbury kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Yurdumu Özledim Kitap Özeti (Gülten Dayıoğlu)

yakutlu

Los Angeles Şekeri – Lauren Conrad – Online Kitap Oku

yakutlu

Kristin Hannah – Yaz Rüzgarı – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy