Roman

Dublinliler – James Joyce Online Kitap Oku

Dublinliler - James Joyce
Dublinliler – James Joyce ekitap

Dublinliler kitabı hakkında bilgiler:

James Joyce'in Dublinliler isimli kitabı 276 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Murat vesika çevirisi ve önsözüyle,
Robert S. Ryf'in sonsözüyle,
Yazar ve devre kronolojisiyle,
Joyce, Dublin'in yaramaz çocuklarının, sokak müzisyenlerinin, siyasetçilerinin, rahiplerinin ve bu şehirden kaçmak isteyenlerle kaçamayanların hikâyelerini anlatıyor. Dublinliler'de Joyce sarsılmayan bir gerçekçilikle, doğduğu ve büyüdüğü Dublin'de asır bitişinde yaşamdan kesitleribize sunuyor. 1905 seneninde tamamladığı bu hikâye derlemesi konu aldığı hayatlar ve kullandığı lisan yüzünden İrlanda'da ve İngiltere'de yayınevlerince ahlâka aykırı bulunup kabul edilmemiş, yayımlanması, ilk romanı Sanatçının Bir Genç Adam Olarak Portresi'yle tıpkı zamanı bulmuştu. Joyce bir ölümle başlayan ve "Ölüler" ile sona eren on beş hikâyesinde şehrin değişik katmanlarında gezinmekle kalmıyor, tıpkı vakitte şehrini ve İrlanda'yı özetleyen manevi felç, pişmanlık ve iki arada kalmışlık gibi hisleri de bu kitabın her bir satırına işliyor.
"Dublinliler'in Sakinleri için 'kolonize edilmiş' tanımını kullanmak kolay kaçar; siyasi özerkliği olmayan bir ülkede, zor bela yaşadıkları halk alanının nasıl imha edilmiş olduğunu göz ardı edemeyiz."
Dublinliler Online Kitap Oku Dublinliler Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer James Joyce kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Gölgelerin Yolu – Brent Weeks – Online Kitap Oku

yakutlu

Geçmişin Gölgesinde – Gülçin Özbek Kuyumcu – Online Kitap Oku

yakutlu

Gerçek Aşk – Kim Lawrence – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy