Günün Deliliği – Maurice Blanchot Online Kitap Oku

Günün Deliliği – Maurice Blanchot ekitap

Günün Deliliği kitabı hakkında bilgiler:

Maurice Blanchot'in Günün Deliliği isimli kitabı 39 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
…sevdim, Yitirdim sevdiklerimi. Bu darbeyi yiyince çıldırdım, zira bu bir cehennem. Fakat tanığı olmadı çılgınlığımın, şaşkınlığım görünmedi, ta içimdi çıldıran. Fasıla dizi öfkelendim. Niye böyle sessizsin diyorlardı bana. Halbuki tepeden tırnağa yanıyordum; geceleyin koşturuyordum sokaklarda, uluyordum; gündüzleyin sessiz sessiz çalışıyordum…
…İnsanlar ölümden kaçmak istiyordu, garip soy. Kimileri de ölmek, ölmek diye bağırıyordu, yaşamdan kaçmak istiyorlardı çünkü. “Ne şekil yaşam, Kendimi öldüreceğim, pes ediyorum.” Yazık, tuhaf, bu bir yanılgı. Bununla beraber hiç bir vakit yaşama sus, ölüme defol dememiş kimselerle de karşılaştım. Derhal hep kadınlar, güzel yaratıklar. Erkekler, yılgı sarıyor, gece delip geçiyor onları, tasarılarının boşa çıktığını, çabalarının toz olup gittiğini görüyorlar, dünya benimdir diyen o mühim kimseler afallıyor, ne varsa çöküyor.
… Telefon açılmıyordu. Giysilerim eskiyordu. Soğuk içime işliyordu; ilkyaz, yetiş… Kitaplıklara gidiyordum. Dokunuşum iki metre ileride dolaşıyordu: odama biri girse, haykırıyordum, fakat bıçak sessizce doğruyordu beni. Evet, bir iskelete döndüm. Sıskalığım, geceleyin, önüme dikilip ürkütüyordu beni. Gide gele aşağıladı, bezdirdi beni; ah, bezmiştim enikonu. Egoist miyim? Ancak birkaç insana yakınlık duyarım, kimseye acımam yoktur, ancak binde bir hoşnut etme isteği, binde bir hoşnut edilme isteği duyarım; ben, kendime gelince hemen hemen duygusuz olan ben, ancak onlarda keder duyarım; en ufak sıkıntılar benim için bitmez tükenmez bir dert olur, gene de, gerekirse, gözümü kırpmadan harcarım onları, bütün huzur duygularım alırım ellerinden (öldürdüğüm dahi olur).
Günün Deliliği Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Maurice Blanchot kitaplarını gör ->

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Fedakar Arkadaşlar

yakutlu

Külahıma Anlat – Emrah Akçay Online Kitap Oku

yakutlu

Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi – Murat Gülen – Online Kitap Oku

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy