Roman

Yatakta Keramet Var – Güler Kazmacı – Online Kitap Oku

Güler Kazmacı / Yatakta Keramet Var / PDF / Sayfa: 160

Seks’in hayatımızda ki yeri aslında kalıplaşmış düşüncenin çok ötesinde. Yani biz cinselliği sadece soyumuzu devam ettirmek için üreyen varlıkların kullandığından öte bir derinlik var. Öncelikle hayvanları elle alırsak bir düşünün, sadece belirli dönemlerde tek amaçları yeni yavrular yapmak için cinsel ilişkiye girerler. Ama insanlar her an bir haz arayışı peşine düşebilirler, bunu ne kadar bastırmak isteseler de. Hem yazarın dediği gibi insanlığın en baskın duyguları aşk, kıskançlık vs gibi duygularda olmazdı.. Yatakta keramet mi var yoksa melanet mi göreceğiz..

Yatakta Keramet Var Hakkında

Allahın insan cinselliğini sadece üremek üzere yarattığını düşünmüyorum. Öyle olsaydı hayvanlardaki çiftleşme mevsimleri gibi bizim için de bir “sevişme takvimi” olurdu ve başka zamanlarda asla cinsel uyarı duymazdık.
Dahası yine o vakit, aşk gibi bütün duyguların ayaklandığı bir yaşam zirvesi yaşanmazdı, kıskançlık gibi yakıcı duygular var olmazdı, ihanet gibi insan hayatını karartan durumlara düşünülmezdi ve yatakta ruhlarımızla konuştuğumuz o “özel dil” oluşmazdı.
İnsanlar için yatak birbirini sahiden tanımamın, yüreğinin en için dokunmanın, geçmişin acılarını kavrayıp geleceğin umutlarını beslemenin ve bütün gizlerini açmanın “ilk” zamanıdır.
Çünkü yatak, insanın sadece bedeninin değil ruhunun da soyunduğu yerdir.
Ve eskilerin “nikahta keramet vardır” sözünü, o yıllarda insanların evlenmeden evvel birbirlerini gerçek anlamda tanıyacakları yer olan yatağa henüz girmedikleri için söylediği düşünülürse, artık çağımızda “yatakta keramet var”!
Ama tabii bazen “melanet” de bulunuyor!

Yatakta Keramet Var Online Kitap Oku

Yatakta Keramet Var Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Tutsak – Monica McCarty – Online Kitap Oku

yakutlu

Bilim Ne Değildir? – Alper Bilgili Online Kitap Oku

yakutlu

Kar Kurdu – Glenn Meade Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy