Roman

Yüzyıllık Yalnızlık – Gabriel Garcia Marquez – Online Kitap Oku

Gabriel Garcia Marquez / Yüzyıllık Yalnızlık / PDF – EPUB / Sayfa: 465

Yazarın kendi hayat tecrübeleriyle kurgusallaştırdığı bu nobel edebiyat ödüllü değer eseri okumanızı muhakkak tavsiye deriz. Yazarın küçüklükten gençlik çağına kadar yaşadığı küçük bir köyde kalabalıkların içerisinde bir yalnızdı. Fakat bu yalnızlık şimdi bakıldığında özlenen bir hale gelmişti. Küçükken özellikle baba annesi gibi renkli karakterle dolu bir çevrede büyümüştü. Yazar özellikle bu yıllar süren kitabında kullandığı anlatım ve imgeleme tekniğini yaşlı ve cahil baba annesinden öğrenmişti.

Yüzyıllık Yalnızlık Hakkında

“Yüzyıllık Yalnızlık’ı yazmaya başladığımda, çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli kocaman bir evde, toprak yiyen bir kız kardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları bir örnek bir yığın hısım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım. Yüzyıllık Yalnızlık’ı iki yıldan daha kısa bir sürede yazdım, ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek on beş, on altı yılımı aldı. Büyükannem, en acımasız şeyleri, kılını bile kıpırdatmadan, sanki yalnızca gördüğü olağan şeylermiş gibi anlatırdı bana. Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin, onun duygusuz tavrı ve imgelerindeki zenginlik olduğunu kavradım. Yüzyıllık Yalnızlık’ı büyük annemin işte bu yöntemini kullanarak yazdım. Bu romanı dikkat ve keyifle okuyan, hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım. Şaşırmadılar, çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan bir şey anlatmamıştım, kitabımda gerçekliğe dayanmayan tek cümle bulamazsınız.”

Yüzyıllık Yalnızlık Online Kitap Oku

Yüzyıllık Yalnızlık Online Kitap Oku

Yüzyıllık Yalnızlık .

Benzer İçerikler

Cehennemin Kızıl Hakikati – Clive Barker – PDF ve ePUB İndir

yakutlu

Medcezir – Emily Snow – Online Kitap Oku

yakutlu

Senkron

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy