Tarih

Amasya Genelgesi Online Kitap Oku Mustafa Kemal Atatürk

Bu içeriğimizde yazar Mustafa Kemal Atatürk tarafından yazılan Amasya Genelgesi isimli kitap hakkında detayları sizlere aktarıyoruz.

Yazının devamında Amasya Genelgesi Online Kitap Oku seçeneğini bulabileceğiniz gibi, Yandex üzerinden telefona, tablete, bilgisayara indir, online olarak PDF formatında full görüntüle yükle (download) seçeneklerini de görerek ücretsiz (bedava) olarak kitabı temin edebilirsiniz. Bunların yanında Amasya Genelgesi kitap oku seçeneğiyle birlikte kısa kitap özeti, tanıtımı ve kapak resmi de yazının detaylarında yer almaktadır.

Amasya Genelgesi Kitabının Kısa Özeti Oku

Amasya’da alınan bu kararlarla yurdum içinde bulunduğu dile getirilmiştir ve bu durumdan nasıl kurtulunması gerektiğinin kararları alınmıştır. Diğer bir deyişle kurtuluş mücadelesinin nedeni, amacı ve yöntemi belirlenmiştir. Neden; yurdun bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlikededir. İstanbul hükümeti ise üzerine düşen görevi yerine getirmiyordu.Yöntem;” Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’’ Yani milli egemenlik… Sivas’ta ve Erzurum’da kongrelerin yapılması ve milli bir heyetin kurulması da mücadelenin yöntemi ile ilgilidir.Amaç; ise milletin yok olmuş gösterilmesine karşı çıkmakla beraber; vatanın ve milletin bağımsızlığını korumaktadır. Aldığı kararlar dolayısıyla Amasya Genelgesi bir “İhtilal bildirisi” niteliğindedir. Çünkü İstanbul Hükümeti ilk kez yok sayılmış ve milli egemenlikten ilk kez söz edilmiştir.

Not: Bazı kitapların kitap özetleri sunulurken kitabın konusu, kısa özeti, detaylı incelemesi, türü dışında karakterleri, ana fikri ve ne anlattığı hakkında ile ilgili de bilgi verilmektedir. Bu durum kitaptan kitaba değişmektedir. Bazılarında ise konu özeti yer almamaktadır. Sizler de yorumlar alanına kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Amasya Genelgesi Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2011-05-27
ISBN 6055622510
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 270
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19 cm

Amasya Genelgesi Kitabını Kim Yazmıştır?

Yazarın kitapları arasından en beğenilenlerden olan bu kitap yazar Mustafa Kemal Atatürk tarafından yazılmıştır.

Amasya Genelgesi Online Kitap Oku

Yazar Mustafa Kemal Atatürk tarafından yazılan kitaplar arasında yer alan Amasya Genelgesi kitabını Online Kitap Oku seçeneğiyle ya da sesli kitap olarak indirmek için buradasınız. Yalnız üzülerek belirtmek isteriz ki bazı kitaplar otomatik olarak siteye eklendiğinden dolayı tümünde indirme linki yer almayabilir.

Eğer yazı detayında Amasya Genelgesi Mustafa Kemal Atatürk Online Kitap Oku linkini göremiyorsanız ve indiremiyorsanız alttaki yazıyı okuyunuz.

The post Amasya Genelgesi Online Kitap Oku Mustafa Kemal Atatürk appeared first on Online Kitap Oku.

Benzer İçerikler

A Culture of Peaceful Coexistence Online Kitap Oku Ekmeleddin İhsanoğlu

yakutlu

Balkanlar’da İslam Medeniyeti-1. Milletlerarası Sempozyumu Tebliğleri, Sofya, 21-23 Nisan 2000 Online Kitap Oku

yakutlu

Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) Online Kitap Oku Mehmet Perinçek

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy