Tarih

Şehir Devletler Online Kitap Oku Richard Mackenney

Bu içeriğimizde yazar Richard Mackenney tarafından yazılan Şehir Devletler isimli kitap hakkında detayları sizlere aktarıyoruz.

Yazının devamında Şehir Devletler Online Kitap Oku seçeneğini bulabileceğiniz gibi, Yandex üzerinden telefona, tablete, bilgisayara indir, online olarak PDF formatında full görüntüle yükle (download) seçeneklerini de görerek ücretsiz (bedava) olarak kitabı temin edebilirsiniz. Bunların yanında Şehir Devletler kitap oku seçeneğiyle birlikte kısa kitap özeti, tanıtımı ve kapak resmi de yazının detaylarında yer almaktadır.

Şehir Devletler Kitabının Kısa Özeti Oku

Reform’a kadar Avrupa tarihi ve Avrupa medeniyeti politik yönden bağımsız olan şehirlerin eseriydi: Antikçağda Atina ve Roma, Ortaçağ’da Hollanda şehirleri ve Kuzey İtalya, Rönesans’ta ise Flornas ve Venedik. Bu durum 16. yüzyılda krallıkların kurulmaya başlamasıyla değişmeye başladı. Mutlaki ideoloji, kendi kendine yeten şehir devletlerinin sahip olmalarının hiçbir şekilde mümkün olmadığı bir askeri yapıyla desteklenmekteydi. Şehir özgürlükleri ya askeri güçle ezildi ya da ulus devletlerin ortaya çıkışına zemin hazırlayan ekonomik değişimlere teslim olmak zorunda kaldı. Oysaki Antik Yunanda doğup ortaçağ boyunca devam eden politik özerklik zannedildiğinden esnek ve uyumluydu. Venedik gibi bağımsız cumhuriyetlerin ayakta kalabilmesi, Alman şehirlerinin devam eden özerkliği, Hollanda ve İsviçre’deki federal devlet deneyimi, antik Dünyadan 18. yüzyıldaki Amerikan devrimine kadar devam eden cumhuriyetçi geleneğin canlılığına delil teşkil etmektedirler. Hayatta kalma ne kaçınılmazdı ne de evrenseldi. Bu çalışmanın ana teması Avrupa şehirlerinin değişen talihidir.

Not: Bazı kitapların kitap özetleri sunulurken kitabın konusu, kısa özeti, detaylı incelemesi, türü dışında karakterleri, ana fikri ve ne anlattığı hakkında ile ilgili de bilgi verilmektedir. Bu durum kitaptan kitaba değişmektedir. Bazılarında ise konu özeti yer almamaktadır. Sizler de yorumlar alanına kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Şehir Devletler Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2004-01-16
ISBN 975848057X
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 80
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 3. Hm. Kağıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Şehir Devletler Kitabını Kim Yazmıştır?

Yazarın kitapları arasından en beğenilenlerden olan bu kitap yazar Richard Mackenney tarafından yazılmıştır.

Şehir Devletler Online Kitap Oku

Yazar Richard Mackenney tarafından yazılan kitaplar arasında yer alan Şehir Devletler kitabını Online Kitap Oku seçeneğiyle ya da sesli kitap olarak indirmek için buradasınız. Yalnız üzülerek belirtmek isteriz ki bazı kitaplar otomatik olarak siteye eklendiğinden dolayı tümünde indirme linki yer almayabilir.

Eğer yazı detayında Şehir Devletler Richard Mackenney Online Kitap Oku linkini göremiyorsanız ve indiremiyorsanız alttaki yazıyı okuyunuz.

The post Şehir Devletler Online Kitap Oku Richard Mackenney appeared first on Online Kitap Oku.

Benzer İçerikler

Ermeni Katliamı Suçlaması Yargılama ve Karar Malta 1919-1921 Online Kitap Oku Uluç Gürkan

yakutlu

Doğu Akdeniz Yakından Online Kitap Oku Uğur Kökden

yakutlu

Çanakkale Yadigarı Online Kitap Oku Aybike Erguvan

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy