Roman

Aradığım Kitap İşte Bu – Erdinç Üstündağ – Online Kitap Oku

Erdinç Üstündağ / Aradığım Kitap İşte Bu / PDF – EPUB / Sayfa: 328

Kişisel gelişim tarzı kitaplardan hoşlanıyorsanız işte aradığınız kitap bu olabilir. Oldukça motivasyonu yüksek örneklerle donatılmış, içeriği dolu ve aydınlatıcı bir kaynak. Erdinç Üstündağ normalde de yapmış olduğu bu işi kitaplaştırarak daha çok kitlelere ulaştırmak adına böyle bir çalışma sunmuş bizlere. Hayatınızın kritik anlarında uygulayacağınız ve okuduklarınızı hatırlayacağınız bir çok ip ucu sizleri bekliyor.

Aradığım Kitap İşte Bu Hakkında

Siz sorgular mısınız?
Ben sorgularım.
Herkese de sorgulama yapmasını öneririm. Hem de her konuda… Karar vermeden önce mutlaka. Sorgulamada, gerçekler bütün çıplaklığıyla karşınıza dikiliverir çünkü.

Sporcunun benzini psikoloji
Örneğin ön elemeyi geçemeden gazetelere televizyonlara “biz final oynamak istiyoruz” tarzındaki cümleler, bir psikolojik dengesizliktir. Bu ne konuştuğunu bilmemektir. Bu bir psikolojik sorundur.
Bu söz konusu spor camiasının psikolojik olarak bir çöküntü içersinde olduğunun belirtisidir.
Daha ön elemedeki rakibini analiz etmeyen bir kişi finalden bahsediyor. Böyle bir söylem olabilir mi? Bu da seyirci baskını oluşturuyor.
Seyirciyi bu denli hayalden de öte, hayali bile güç olan mevzulara odaklamayacaksınız.
Sporcu, adrenalini yüksek maçlarda ne kadar çok oynarsa o kadar tecrübe kazanır. Bu da kendisini otokontrol etmesini sağlar.
Sporcu bazen kendisini kendi inandığı bir şeyle de motive edebilir. Fakat sporda psikolojinin veya psikolojik desteğin etkisi yok demek abesle iştigaldir. Bunun uzun bir koşu olduğunu bilmeliyiz.

Mutluluğu yakalamak için
Hayatta bazı yaptıklarımızı bazı hazır mobilyaları monte etmeye benzetiyorum. Bir şeyleri alıp yapmaya çalışıyoruz. Nasıl yapacağımızı ise tam bilemiyoruz.
Bir tarifine bakıyor, bir malzemeyi elimize alıyoruz. Sonuçta ya artan malzeme oluyor ya yetmeyen… Bir ustası gibi malzemeleri yerli yerine monte edemiyoruz.

Aradığım Kitap İşte Bu Online Kitap Oku

Aradığım Kitap İşte Bu Online Kitap Oku

Aradığım Kitap İşte Bu .

Benzer İçerikler

Bir Bilim Adamının Romanı Kitap Özeti (Oğuz Atay)

yakutlu

Beyinsiz! – Bahtiyar Kürklü – Online Kitap Oku

yakutlu

Bazı Yollar Yalnız Yürünür – Özgür Bacaksız – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy