Ekitap, ekitap indir
Roman

Aşkın Suçları – Marquis De Sade Online Kitap Oku

Aşkın Suçları – Marquis De Sade ekitap

Aşkın Suçları kitabı hakkında bilgiler:

Marquis De Sade'in Aşkın Suçları isimli kitabı 199 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla e-kitap olarak PDF formatında sizlere sunuluyor.
Marquis de Sade, ilk ve tek ahlaksızlık filozofudur. Ancak Sade'ın önemi bununla sınırlı değildir. Sade'ın eserleri bütün insan ilişkilerini öyle ya da böyle etkileyen cinsel içgüdülerle ilgili her şeyi dikkatle çözümler. Sade'ın eserlerinde felsefe önemli bir rol oynar. Eserlerinde sık sık şu türden ifadelerle karşılaşılır: "Felsefenin meşalesini her zaman tutkunun ateşi yakar."
-Iwan Bloch-
Aşkın Suçları, Lamartine'in, Baudelaire'in, Swinburne'ün, Lautréamont'un, Nietzsche'nin, Puşkin'in, Dostoyevski'nin, Kafka'nın, Apollinaire'in başucu kitaplarından biriydi. Aşkın Suçları'ndaki hikâyelerde ince bir eğleni var. Ve bu eğleni tutumu, onun sayıklamalarını yıkmayacak şekilde gelişiyor. İlkelliği içinde büyüyen, tatlanan, yakamızı bırakmayan bir anlatımı var. Sade'ın bütün eserleri böyledir; "Ağırbaşlı usavurmalarda bulunurken birdenbire gereksiz konulara atladığı halde, çok kez aşırılıklar onda katkısız, ince birtakım gerçeklere dönüşür. Düşüncesi, çok defa baştan düzenlediği sonucu bozacak şekilde gelişir ve bizi kaygılandıran bir amaca doğru yönelir; bu arada biçim de şaşırtıcı durumlar gösterir."
-Cemal Süreya-
Aşkın Suçları Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Marquis De Sade kitaplarını gör ->

Benzer kitaplar

Kütüphaneci – Logan Belle – Online Kitap Oku

yakutlu

Size Bir Sır Vereceğim – Mustafa Kaya

yakutlu

Neden Aşık Oluyoruz? – Lucy Vincent – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap