Roman

Aslanlı Yol – Sevan Nişanyan Online Kitap Oku

Aslanlı Yol – Sevan Nişanyan ekitap

Aslanlı Yol kitabı hakkında bilgiler:

Sevan Nişanyan'ın Aslanlı Yol isimli kitabı 360 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Fikir dünyamızın orijinal ismi Sevan Nişanyan, okurlarının karşısına bu defa anılarından oluşan Aslanlı Yol ile çıkıyor.
Yanlış Cumhuriyet'te Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu mitlerini sorgulayan, Sözlerin Soyağacı'nda Türk dilinin tarihi köklerini titiz bir araştırmayla ortaya çıkaran, ufak Oteller Kitabı'yla Türk turizmine yeni bir ufuk kazandıran Nişanyan, tıpkı vakitte Ege'nin Şirince köyünde kurduğu ütopya dünyası ile tanınıyor.
Nişanyan'ın Hatıraları bizi Amerika'daki solculuk günlerinden Kafkasya'daki cenk meydanlarına, Etiyopya'da Nişanyan'ın dahi tırmanmaya ürktüğü manastırlardan Isparta Askeri Mahkemesindeki duruşmalara, Amazon cangıllarında kaybolan arkadaşlardan Van'da kurulması hayal edilen köylere sürüklüyor. Yaşadığı hiç bir ortamda kendini "evinde" hissetmeyen, sınırları ölümcül risk pahasına zorlamayı tutku haline getiren bir insanla tanışıyoruz.
Bir Serüven romanı akıcılığıyla okunan hikâyelerin ardında ise, yaşamı daimi sorgulamanın manevi ağırlığına ve Nişanyan'ın kendi içinde bir bütünlük arayışındaki fikir yapısına şahit oluyoruz.
Aslanlı Yol Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Sevan Nişanyan kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Ikigai – Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı – Online Kitap Oku

yakutlu

Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri – PDF Online Kitap Oku

yakutlu

Islam Dusuncesinin Tesekkul Devri

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy