Roman

Aylaklığa Övgü – Bertrand Russell Online Kitap Oku

Aylaklığa Övgü – Bertrand Russell ekitap

Aylaklığa Övgü kitabı hakkında bilgiler:

Bertrand Russell'in Aylaklığa Övgü isimli kitabı 199 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Bu kitap, toplumsal sorunların, siyasal çatışmalar ortasında gözden kaçabilecek yanları üzerinde duran denemeleri içine almaktadır. Bu kitap özellikle, fikir alanında çok fazla derecede örgütlenme ve fiil alanında çok fazla gayretkeşliğin tehlikesine parmak basmaktadır. Bu kitap benim Faşizmle de, Komünizmle de sebep tıpkı görüşte olmadığımı ve her ikisinin müşterek yanından nerede ayrıldığımı açıklıyor. Denemeler, bilginin öneminin sadece bilginin direkt doğruya uygulama alanındaki yararlılığından ileri gelmeyip, tıpkı vakitte onun insan kafasında geniş ve derin bir fikir alışkanlığı kazandırmasında da olduğu tezini ileri sürüyor; bu esastan bakıldığında, bu zamanlarda "yararsız" etiketi yapıştırılan bir hayli bilgide fayda bulunabilir. Bu kitapta, mimarlığın türlü toplumsal sorunlarla, bilhassa ufak çocukların iyiliği ve bayanların durumu sorunuyla ilişkisi üzerine bir münakaşa yer alıyor.
Çağımızın en kocaman filozof, alim ve sosyal eleştirmenlerinden olan Bertrand Russell (1872 – 1970), İngiltere'nin tanınmış, liberal ve asil bir ailesinden gelir. Üç yaşında babası ölünce büyükannesinin yanında hususi eğitim görerek yetişti. Cambridge'de fazla üstün yetenekli bir öğrenciydi. Ilmi çalışmalarına 1895'de gittiği Almanya'da başladı. I. Dünya Savaşı'nda tüm gücüyle savaşa karşı çıktı. 1920'de SSCB'ye gitti; bu ilkenin yönetiminden hoşlanmadı. Çin'de daha uzun süre kaldı ve oradaki köklü uygarlığın akla uygunluğunu beğendi. 1950'de Nobel yazın Ödülü'nü meydan Russell, Aylaklığa Övgü'de faşizm, eğitim ve felsefe gibi toplumsal sorunları irdeliyor.
Aylaklığa Övgü Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Bertrand Russell kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Cinayetler Kapısı – Agatha Christie Online Kitap Oku

yakutlu

Islam Dusuncesinin Tesekkul Devri

yakutlu

Aşk Sarmalı – Liz Carlyle – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy