Ekitap, ekitap indir
Roman

Bitanem – Candan Özer – Online Kitap Oku

Candan Özer / Bitanem / PDF / Sayfa: 442

Romantik ama kaliteli bir kurgu istiyor aynı zamanda bir kadının hayata tutunma çabalarını okurken diğer yandan da bir adamın kalbini nasıl ikiye böldüğüne şahit olacaksınız. Leyla, Yücel ve Aylül bu üçken içerisine zamanın farklı tarihlerine zıplayarak bu insanların hüzünlü, buruk ama aşk dolu hayatlarına adım atacağız. Bitanem romanı yerli roman kategorisinde okunmayı hal eden eserlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kimi zaman bir köyde, kimizi zaman üniversite kampüsünde buluyoruz kendimizi. Ama bizi en çok etkileyen bir adam ve iki kadının yaşadığı bir ev!

Bitanem Hakkında

Adım Leyla. Bu benim romanım. İstanbullu diplomat bir çiftin, arkadaşsız, kurallarla biçimlendirilmiş, aynı yerde yaşıyor olmasına rağmen annesinin yüzüne hasret, babasını sadece resmi bayramlarda görebilen, babaannesiyle Ankara’da büyümüş bir kızıyım. Amacım; kendimi, eksikliklerim ve yanlışlıklarımla çırılçıplak soymaktı. Bu bir anlamda çirkinliklerimin, acılarımın, özlemlerimin, pişmanlık duyup utandığım, hatta neden yaptığımı bile anlayamadığım davranışlarımın bir dışa taşması, itirafı. Belki de ölmeden önce sırtımdaki yükleri atmanın bir yolu…

Adım Yücel. Bu romanı Bitanem yazmış. Gerçekten de o benim bitanemdi; onu ilk kez gördüğüm günden, gözlerimi bu dünyaya yumuncaya kadar. Ben yaşamaya onun gözlerinde başladım ve hayata veda etmeden gördüğüm son şey, yine onun gözleriydi.

Okulun ilk haftasında tanıdım onu; o da benim gibi çelimsiz bir kızdı. Konuşmaya başlayınca onun da Türkçesinin benden daha iyi olmadığını anladım. Aylül, Mardinli bir Süryani kızıydı. Elimi ilk tutan kişiydi bu tanımadığım yeni dünyada, ilk arkadaşımdı, yıllarca hayatımdaki en değerli yeri tutan ve hasretinden öldüğüm dostumdu.

…Hayır, annemle babamın öldüklerini öğrendiğimde ağlamadım. Onlara öyle öfkeliydim ki; kucaklarının tadını bile bilmediğim, kokularını hatırlamadığım ve çocukluğumu onlarsızlığa mahkûm ettikleri ve beni bırakıp gittikleri için…

…Sonra burnumun ucunu öpüp, bir de teşekkür ederek arkasını döndü. Bir dakika bile geçmeden uyumuştu. Kocamın temasıyla kutsadığı kadınlığım, kendine destek yaptığı omuzlarım ve burnumun ucuyla üşüdüm.

Bitanem- Yandi.sk Online Kitap Oku

Alternatif

Bitanem – Turbo Online Kitap Oku

Benzer kitaplar

Bukre – Kahraman Tazeoğlu

yakutlu

Hasan Tahsin Kitap Özeti (İsmail Bilgin)

yakutlu

Yüreğimin Tek Sahibi – Eloisa James Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap