Roman

Ova Alev Alev – Juan Rulfo – EPUB ve Online Kitap Oku

Juan Rulfo / Ova Alev Alev / PDF – EPUB / Sayfa: 168

Meksika edebiyatı denince belki de en önemli tek isim olan Juan Rulfo’un bir birinden değerli öykülerinin derlendiği “Ova Alev Alev” adlı eser. Bu Romanda bulunan öyküler erotizmden ölüme kadar her konuda etkili çalışmalar sunuyor okuyucuya. Akıcı bir şekilde aklınızda yerini koruyacak olan öykülerin her biri kısa olmasına rağmen oldukça derin etkiler bırakmakta. Özelikle Meksika devriminden sonra kendisi de bir devrimci olan Juan’ın bu yönü açıkça yazılarına da yansımış durumdadır.

Ova Alev Alev Hakkında

Juan Rulfo, kendine özgü “devrimci” tarzıyla, Meksika Devrimi’ nin ardından kırsal bölgelerde yaşanan sıkıntıları ele alıyor.

Yazdıkları 300 sayfayı bulmuyor ama, Sophokles’in yazdıkları kadar kalıcı.
Gabriel García Márquez

İnsanın hem içinde hem dışında geçenleri anlatabilen bir yazar…

Ova Alev Alev, ülkesinin edebiyatını neredeyse tek başına yenileyen, Latin Amerika edebiyatının da yönünü değiştiren Meksikalı yazar Juan Rulfo’nun bütün öykülerini içeriyor.

Rulfo, kendine özgü “devrimci” tarzıyla, Meksika Devrimi’ nin ardından kırsal bölgelerde yaşanan sıkıntıları ele alıyor.

Ova Alev Alev: Büyük Ova’nın ve Meksika Devrimi’nin kızgın sıcağında sorunlu baba-oğul ilişkileri, ölüm, şiddet, erotizm, doğadaki dengesizlik ve başka sorunlar üzerine…

Ova Alev Alev – Yandi.sk Online Kitap Oku

Ova Alev Alev – Yandi.sk Online Kitap Oku

Alternatif

Ova Alev Alev – Driver PDF ve EPUB İndir

Benzer İçerikler

Andrew Brawley’nin Sıradışı Hikayesi – Shaun David Hutchinson – Online Kitap Oku

yakutlu

Hep Seni Bekledim – Jennifer L. Armentrout – Online Kitap Oku

yakutlu

Doktor Uyku – Stephen King Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy