Roman

Bizim Büyük Çaresizliğimiz – Barış Bıçakçı Online Kitap Oku

Bizim Büyük Çaresizliğimiz – Barış Bıçakçı ekitap

Bizim Büyük Çaresizliğimiz kitabı hakkında bilgiler:

Barış Bıçakçı'nın Bizim Büyük Çaresizliğimiz isimli kitabı 167 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Nadir ve Çetin orta yaşlarında iki adam, iyi dostlar ve her vakit birbirlerinin destekçileridir. Bir gün hayatlarına giren hanım bayan içinde birlik olup onu mesut huzurlu etmeye çalışmışlardı. Bu iki adam hep birbirlerini tamamlayan cinsten hata fiziki olarak dahi bir tanesi kel öteki göbekliydi. Bu hanım bayan hatlarına girdiğinde başta amaçları arkadaşça olsa da zamanla duygular değişime uğramış bunun sonucunda da bu iki arkadaş düşmana dönüşerek bir rekabete tutuşmuşlardı.
O Sene bahar bize noksan yanlarımızı, hiç tamamlanmayacak şeyleri anımsatarak gelmişti. Yarım yamalak bulutlar, sahanda yumurta güneşi, neremizi ısıttığı belirgin olmayan bir sıcaklık. Burnumuzu mu, kalbimizi mi yoksa kasıklarımızı mı?
İki yakın arkadaşın tıpkı kadına âşık olması ve kahvaltıda peynirin üzerine reçel sürebilme iştahı.
Sıkı Bir dostuk… gerçekte öykü onların hikayesi, Ender’in ve Çetin’in… Günün birinde hayatlarına bir genç kız girer. Şimdi düşünme, hatırlama ve kendini didikleme zamanıdır.
“Nihal’e Başından beri olduğumuzdan değişik göründük. Böyle gerekmişti. Koruyucu, kollayıcı, soğukkanlı, ne yapması gerektiğini bilen, Nihal düzgün yürüsün, üniversiteyi uzatmadan bitirsin, yaşadığı felaketten makul adımlarla uzaklaşsın diye asfalt döşeyen iki orta yaşlı, uzman erkek. Biri göbekli, öteki kel.”
Barış Bıçakçı, bu çağa özgü lâf kalabalığından; dil, duygu, fikir kirliliğinden paçalarına yalnızca damla balçık bulaştırmadan çıkabilen, şaşırtıcı bir iç ışığı cömertçe yayan bir yazar. Soluk alır gibi, su içer gibi yazıyor.
Bizim Büyük Çaresizliğimiz Online Kitap Oku Bizim Büyük Çaresizliğimiz Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Barış Bıçakçı kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Karanlık Yerler – Gillian Flynn – Online Kitap Oku

yakutlu

Evreni Yöneten Dört Yasa – Peter Atkins – Online Kitap Oku

yakutlu

Ben – Mehmet Reşit Öztoprak – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy