Roman

Bizim Büyük Çaresizliğimiz – Barış Bıçakçı – Online Kitap Oku

Barış Bıçakçı / Bizim Büyük Çaresizliğimiz / PDF – EPUB / sayfa: 167

Ender ve Çetin orta yaşlarında iki adam, iyi dostlar ve her zaman birbirlerinin destekçileridir. Bir gün hayatlarına giren kadın içinde birlik olup onu mutlu etmeye çalışmışlardı. Bu iki adam hep birbirlerini tamamlayan cinsten hata fiziki olarak bile birisi kel diğeri göbekliydi. Bu kadın hatlarına girdiğinde başta amaçları arkadaşça olsa da zamanla duygular değişime uğramış bunun sonucunda da bu iki dost düşmana dönüşerek bir rekabete tutuşmuşlardı.

Bizim Büyük Çaresizliğimiz Hakkında

O yıl bahar bize eksik yanlarımızı, hiç tamamlanmayacak şeyleri hatırlatarak gelmişti. Yarım yamalak bulutlar, sahanda yumurta güneşi, neremizi ısıttığı belli olmayan bir sıcaklık. Burnumuzu mu, kalbimizi mi yoksa kasıklarımızı mı?

İki yakın arkadaşın aynı kadına âşık olması ve kahvaltıda peynirin üzerine reçel sürebilme iştahı.

Sıkı bir dostuk… Aslında hikaye onların hikayesi, Ender’in ve Çetin’in… Günün birinde hayatlarına bir genç kız girer. Şimdi düşünme, hatırlama ve kendini didikleme zamanıdır.

“Nihal’e başından beri olduğumuzdan farklı göründük. Böyle gerekmişti. Koruyucu, kollayıcı, soğukkanlı, ne yapması gerektiğini bilen, Nihal düzgün yürüsün, üniversiteyi uzatmadan bitirsin, yaşadığı felaketten makul adımlarla uzaklaşsın diye asfalt döşeyen iki orta yaşlı, deneyimli erkek. Biri göbekli, diğeri kel.”

Barış Bıçakçı, bu çağa özgü lâf kalabalığından; dil, duygu, düşünce kirliliğinden paçalarına tek damla çamur bulaştırmadan çıkabilen, şaşırtıcı bir iç ışığı cömertçe yayan bir yazar. Nefes alır gibi, su içer gibi yazıyor.

Bizim Büyük Çaresizliğimiz Online Kitap Oku

Bizim Büyük Çaresizliğimiz Online Kitap Oku

Bizim Büyük Çaresizliğimiz .

Benzer İçerikler

Peter Pan Ölmeli – John Verdon – Online Kitap Oku

yakutlu

Hasan Tahsin Kitap Özeti (İsmail Bilgin)

yakutlu

Taş Bina ve Diğerleri – Aslı Erdoğan – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy