Çankaya – Falih Rıfkı Atay Online Kitap Oku

Çankaya – Falih Rıfkı Atay ekitap

Çankaya kitabı hakkında bilgiler:

Falih Rıfkı Atay'ın Çankaya isimli kitabı 631 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
"Haber vereyim ki Atatürk ne yaptığını, nasıl yapacağını, kimlere ne yaptıracağını, kimleri nasıl ve nerede kullanacağını bilen pek hesaplı bir adamdı. Yapmış oldukları üzerinde arzu ettiğiniz tenkitlerde bulunabilirsiniz. Ama kendi varmak istediğine ulaşmaktan başka bir şey düşünmeyen, dostluklarının, yakınlıklarının, sözde sırdaşlıklarının üstünde özellikle "kendi kendine vefalı" bir şef bulunduğu su götürmez bir gerçektir.
Falih Rıfkı Atay
Kurduğu Cumhuriyet'le adını tarihin şanlı sayfalarına yazdıran, Türk'ün ne olduğunu dünyaya gösteren, olağanüstü koşullarda ortaya çıkmış dizi dışı bir yöneticiydi Atatürk. O işgal edilmemiş yeri, zaptedilmemiş toprağı kalmayan bir milletin küllerinden doğmasına önderlik etti.
Büyük Başarılara imza atmış Atatürk hakkında bir hayli kitap ve makale yazıldı. Atatürk hakkındaki her şey etraflıca tartışıldı., Hala tartışılıyor. Bu yazılanların birçoğu ancak Atatürk öldükten sonra yazıldığı için, onu tanıyanların ilk elden verdiği bilginin kıymet-i harbiyesi daha önemlidir.
Falih Rıfkı Altay 1923'den 1938'e kadar Atatürk'ün yanında bulunmuş, onun yaşadıklarını bizzat kendisinden dinlemiş ve hatta birçoğuna tanık olmuş devrin mühim gazetecilerindendir. Çankaya Atatürk'ü doğumundan okul yıllarına, savaştığı cephelerden yaptığı inkılaplarla, münakaşa sofralarından insani yönlerine kadar her ayrıntısı anektodlara yer vererek anlatan muazzam bir çalışma. Her Türk vatandaşının kesinlikle (günümüz türkçesiyle) okuması şart olan ve Türkiye'nin dönüşümünü anlamanıza muavin olan çarpıcı bir eser.
Çankaya Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Falih Rıfkı Atay kitaplarını gör ->

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Bella Andre – The Sullivans Serisi – Online Kitap Oku

yakutlu

Yaşamın Ötesi – Claudia Gray Online Kitap Oku

yakutlu

Karıma Mektuplar – Marquis de Sade Online Kitap Oku

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy