Roman

Çaresaz – Halide Edib Adıvar Online Kitap Oku

Çaresaz – Halide Edib Adıvar ekitap

Çaresaz kitabı hakkında bilgiler:

Halide Edib Adıvar'ın Çaresaz isimli kitabı 88 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Çaresaz, edebiyatımızın unutulmaz yazarı Halide Edib Adıvar'ın, çağdaşlaşma sürecinde İstanbul'da yaşanan gündelik yaşamı tasvir ettiği kısa romanlarından biri. Hikâyemizin kahramanı, her derde deva, yardımsever bir kız bulunduğu için mahallelinin Çaresaz diye seslendiği genç muallim Mediha. Kahramanımız, komşu köşkte oturan yaşlı kadına vakfetmiş kendini… Tabii yaşlı kadının oğlu Münir'in köşke döneceğinden, aralarında tuhaf, gelgitlerle sürecek bir aşkın başlayacağından habersiz… Halide Edib, çağdaş ilişkileri, aşkı, imam nikâhını, resmî nikâhı konu ediniyor. Bu ufak kitabı okurken hem yazarın tadına doyulmaz dilini hem o yılların İstanbul yaşamından sahneleri, kişileri izleyeceksiniz. Çaresaz'ın, Münir'in, konu komşunun sıradan, suçsuz ve dingin yaşamlarını gözleyecek, romanda Halide Edib'in kendi hayatından da izler bulacaksınız.
Çaresaz Online Kitap Oku Çaresaz Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Halide Edib Adıvar kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Çürük Vişne – Emine Tavuz – Online Kitap Oku

yakutlu

Kukla

yakutlu

Zar Adam – Luke Rhinehart Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy