Roman

Daha – Hakan Günday Online Kitap Oku

Daha - Hakan Günday
Daha – Hakan Günday ekitap

Daha kitabı hakkında bilgiler:

Hakan Günday’in Daha isimli kitabı 420 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Siz bu cümleyi okurken, bir yerlerde insanlar, ülkelerindeki savaş, açlık ve yoksulluktan kaçmak için sonu zifiri bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu hikâye o kaçak göçmenlerle değil, onları kaçıranlardan biriyle ilgili. Isimi Gazâ. Babası bir insan kaçakçısı, Gazâ da onun çırağı. Henüz 9 yaşında. Yani, hayata ve kişiye dair, öğrenmemesi şart olan ne varsa, hepsini öğrenecek yaşta.
“Doğu Ile garp arasındaki fark, Türkiye’dir. Hangisinden hangisini çıkarınca geriye Türkiye kalır, bilmiyorum fakat aralarındaki mesafe Türkiye kadar, ondan eminim. Ve biz orada yaşıyorduk. Her gün politikacıların televizyonlara çıkıp jeopolitik öneminden laf ettiği bir ülkede. Önceleri çözemezdim ne anlama geldiğini. Meğer jeopolitik önem, içi kapkaranlık ve farları fal taşı gibi otobüslerin, sırf yol üstünde diye, gecenin arasında mola verdiği kırık dökük bir binanın ada ve parsel numaralarıyla uygulanan menfaat hesapları demekmiş. 1.565 Km uzunluğunda koca bir Boğaz Köprüsü anlamına geliyormuş. Ülkede yaşayanların boğazlarının içinden geçen dev bir köprü. Çıplak ayağı Doğu’da, ayakkabılı olanı Batı’da ve üzerinden yasadışı ne varsa geçip giden, ihtiyar bir köprü. Kursağımızdan geçiyordu hepsi. Özellikle de, kaçak olarak bilinen insanlar… Elimizden geleni yapıyorduk… Boğazımıza takılmasınlar diye. Yutkunup gönderiyorduk hepsini. Nereye gideceklerse oraya… Sınırdan sınıra ticaret… Duvardan duvara…”
Daha Online Kitap Oku Daha Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Hakan Günday kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Ateş – Filiz Puluç – Online Kitap Oku

yakutlu

Bir Genç Kızın Anıları – Simone De Beauvoir

yakutlu

Gezgin – Alexandra Bracken – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy