Roman

Yıkıntı Çiçekleri – Patrick Modiano Online Kitap Oku

Yıkıntı Çiçekleri - Patrick Modiano
Yıkıntı Çiçekleri – Patrick Modiano ekitap

Yıkıntı Çiçekleri kitabı hakkında bilgiler:

Patrick Modiano'nun xxx isimli kitabı 112 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Türkiye'de ilk defa yayımlanan Patrick Modiano (1945) nihayet devre Fransız romancılığının en kocaman adlarından biri. Enkaz Çiçekleri adlı bu romanında Modiano, kendi doğumundan on iki sene öncesinin gizemli bir olayından yola çıkıyor : Çok düzenli, fazla sakin, 'mazbut' yaşamları olan bir genç çift, bir gece tesadüf sonucu tanıdıkları iki çiftle, komşularını şaşırtacak ölçüde şamata uygulayarak eğlendikten sonra, sabaha karşı intihar ederler. Modiano, kolektif belleğin labirentlerinde yitmiş bir dedektif gibi, bu çiftin nihayet gecesini yeniden kurmaya çalışır; artık eskisi gibi olmayan, taparcasına sevdiği Paris'te dolaşır ve genç çiftin intihar nedenini araştırırken sanki kendi geçmişini, kendi kimliğini de araştırmaktadır; bir süre sonra gerçek, yapıntıya (fiction), imgelem de, anılara karışır. Kimlik araştırması, elbette, insanın kendi geçmişiyle hesaplaşmasıdır ve sonucu önceden kestiremezsiniz. Öyle bir lahza gelir ki, romandan romana kendi derisini azıcık daha soyan Modiano'nun neşterinin soğuk ve keskin çeliğini kendi derinizde duyumsarsınız; bir oda müziği dinlediğinizi sanırken derin bir gerçeğin senfonisiyle karşılaşırsınız. Sarsıcı, sersemletici, kalp buran, fakat lirik bir roman enkaz Çiçekleri.
Yıkıntı Çiçekleri Online Kitap Oku Yıkıntı Çiçekleri Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Patrick Modiano kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

İyileştiren Bitkiler – Erdem Yeşilada – Online Kitap Oku

yakutlu

Bela Serisi – Jamie McGuire – Online Kitap Oku

yakutlu

Genç Kızlar – Vincent Ewing Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy