Roman

Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi – Murat Gülen – Online Kitap Oku

Murat Gülen / Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi / PDF / Sayfa: 192

Sevgi ve Barış karı kocadır. Fakirlik ve yoksulluk yüzünden her gün umutsuz ve hayal kırıklığıyla dolu yeni bir güne uyanırlar. Diğer yandan paradan başka bilinmedik bir sorunda vardır aralarında ama bir birlerine söyleyemezler. Çocukları olunca her şeyin düzeleceğine inan çiftin hayattında değişen hiç bir şey olmaz aksine her şey daha bir kötüye gitmeye başlamıştır. Bir gün barış gece yatarken her şeyi bırakıp kaçmayı düşünür ve sabahında bunu da yapar. Bu durum karşısında Sevgi akıl hastanesine düşer ve Barış kendi yoluna gider ve Nesrin diye bir kıza kafayı takar..

Kafamdaki Fillerin Hepsi Hakkında

“İlkokulda sana öğretilen matematiğin ne işe yaradığını değer verdikçe değerin kalmadığı zaman anlarsın. Türkçenin ne işe yaradığını yazıp yazıp silerken, fiziğin ne işe yaradığını atlamak için uygun uçurumu düşünürken anlarsın. Biyolojinin ne işe yaradığını içine kapanıp hissizleşirken, kimyanın ne işe yaradığını dengen bozulurken anlarsın. İzahın ne işe yaradığını sırf “o” dönsün diye gurursuzlaşırken, zamanın ne işe yaradığını geçen günleri sayarken anlarsın. Onlarca yıl, yüzlerce hoca, binlerce dersten hiçbir şey anlamazsın da ona dair hasreti bir saniye olsun yaşarken, her şeyi çok güzel anlarsın. Bu kitap, işte o bir saniyenin hikayesidir…”

“Keskin bakış açısını, metaforları ve mistik hikayesiyle birleştiren Murat Gülen’i büyük bir merakla okuyacaksınız.”

-(Peter Weyns-Belçikalı yazar, proseför ve yaşam danışmanı)-

Kafamdaki Fillerin Hepsi Online Kitap Oku

Kafamdaki Fillerin Hepsi Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Bana Sevmeyi Anlat – Müjde Aklanoğlu Online Kitap Oku

yakutlu

Kara Kış Beyaz Düş

yakutlu

Cagdas Islam Bilimine Giris

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy