Roman

Tut ki Kadın Yok – Joan Copjec – Online Kitap Oku

Joan Copjec / Tut ki Kadın Yok / PDF / Sayfa:248

Etik ve Yüceltim

Psikoloji alanında bir uzman olan Joan yazmış olduğu bu kitapta yine psikoloji bilimi üzerine odaklı bir çalışmadır. Fakat sıkıcı terimlerden uzak akıcı bir öğüt kitabı gibidir sanki. Hem mesleği hemde yazarlığıyla ülkesinde oldukça sevilen ve sayılan bir bireydir. Yazmış olduğu kitaplar okuyucuların fikirlerini değiştirmesine sebep olacak güçte kelimelerle örülmüştür.

Tut ki Kadın Yok Hakkında

Rossini’ye en büyük bestecinin kim olduğunu sormuşlar, o da “Beethoven” diye yanıtlamış. “Peki Mozart?” denince Rossini, serinkanlı bir şekilde cevabı yapıştırmış: “Mozart en büyük besteci değil, tek besteci.” Aynısı Joan Copjec için de söylenmeli: Amerikalı Lacancıların “en büyüğü” değil, çok daha radikal anlamda Amerikalı tek Lacancı o. Bu yeni kitabı herhangi bir ölçüte göre “büyük” değil, “büyüklük” ölçütlerini yeniden tanımlıyor. Kitapta Lacancı psikalaniz ve feminizm her iki alanı da yeniden yapılandıran bir şekilde bir araya geliyor. Tut Ki Kadın Yok’u okuduktan sonra hâlâ eskisi gibi devam edenler, yirminci yüzyılda filojistonu savunan fizikçilere benzeyecektir. Joan Copjec’in kitabı ancak Beauvior’nın İkinci Cins’i gibi kitapların yaklaşabileceği bir düzeyde.
-Slavoj Zizek-

Tut ki Kadın Yok Online Kitap Oku

Tut ki Kadın Yok Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Yıldız Avcısı – Claudia Gray Online Kitap Oku

yakutlu

Necronomicon – Kara Dünyanın Kitabı – H.G. Ginger – Online Kitap Oku

yakutlu

Barla’da Diriliş

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy