Roman

Kendi Zekanı Kendin Ölç – H. J. Eysenck Online Kitap Oku

Kendi Zekanı Kendin Ölç – H. J. Eysenck ekitap

Kendi Zekanı Kendin Ölç kitabı hakkında bilgiler:

H. J. Eysenck’in Kendi Zekanı Kendin Ölç isimli kitabı 207 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Prof. Eysenck’in bundan önceki kitabı olan “Kendi Zekânı Tanı” en fazla satan kitaplardan biriydi. Bir Hayli eleştirel yorum ve benzerlikle kendini kanıtlamıştı. Kimi okuyucular kendi yanıtlarının, soruların çözümünün yanıtları kadar iyi olduğunu iddia etti, ötekiler de kitabın daha fazla zekâyı ilgilendiren bir test kitabı olduğundan yakındı. Okuyucuların fazla az bir bölümü ise soruların tümünün fazla basit olduğunu iddia etti. Prof. Eysenck, eliştirilerin tümünü bu kitabında yanıtlamış ve 5 yeni test ile standart (omnibus) yöntemini bir denetim yöntemi gibi düzenlemiştir. Eklediği üç yeni hususi test ile de okuyucularına sözel, sayısal ve görsel-boyutsal terimlerle yeteneklerini nasıl daha fazla kullanabileceklerini göstermektedir. Prof. Eysenck, ayrıca IQ’su 150’nin üzerinde olanların zekâlarını daha da güçlendirmek için “Entellektüel Dahiler İçin Kıvrak Zekâ Oyunları” başlığı altında birkaç sıra sorun hazırlamıştır. Kendini test etmek isteyen kişiler, sorulara veya cevaplara çok dalmaması konusunda ağırbaşlı biçimde uyarılır.
Kendi Zekanı Kendin Ölç Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer H. J. Eysenck kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Danvers Serisi – Sydney Landon – Online Kitap Oku

yakutlu

Seni Bulana Dek – Penelope Douglas – Online Kitap Oku

yakutlu

Ölmüş Eşek – Aziz Nesin

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy