Roman

Kendine Ait Bir Oda – Virginia Woolf – PDF ve ePUB İndir

Virginia Woolf / Kendine Ait Bir Oda / Sayfa 127 / PDF – EPUB

Kirli Oyun E Kitap

Her kadının istisnasız okuması gereken temel kitaplardan birisidir. Özelikle kadın erkek kıyaslamasında Shakespeare halen öne süren, kadınların bir çok şey gibi edebiyattan da anlamadığı, kafasının bir erkek kadar çalışmadığı iddialarına verdiği cevaplar çok çarpıcıdır. Aslında bir kadına rahatsız edilmeyeceği ve ihtiyaçlarının karşılanacağı bir oda verseniz yapabileceklerinin sınırının olmadığını da göreceksiniz. Bir çok ödülü beraberinde getirmiş kısa bir sayfa sayısına rağmen dolu ve akıcı bir eserdir.

Kendine Ait Bir Oda Hakkında

Kadın hareketinin elden düşürmediği önemli kitaplardan biri olan Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf’un belki de en kolay okunan kitabıdır. Kolay okunur, çünkü konu çok somuttur: “Kadın ve edebiyat”. Erkeklerin kadınlara bıkıp usanmadan tekrarladıkları “ezeli” ve de “ezici” bir soru vardır. “Bizler kadar düşünme yeteneğiniz olduğunu ileri sürüyorsunuz. Madem öyle, neden Shakespeare gibi bir deha çıkaramadınız?” İşte Virginia Woolf bu “yakıcı” soruya, tarihsel ilişkilerin kökenine inip kütüphane raflarında şöyle bir gezindikten ve de kısa bir kadın edebiyatı tarihçesi çıkardıktan sonra esaslı bir yanıt getiriyor. Ve şöyle sesleniyor kadınlara: “Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!…”

Kendine Ait Bir Oda Online Kitap Oku Alternatif Kendine Ait Bir Oda PDF ve Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Sıcak Ayaz – Serkan Özel Online Kitap Oku

yakutlu

Aşkın Seçimi – Nicholas Sparks – Online Kitap Oku

yakutlu

33 Stratejide Savaş – Robert Greene Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy