Roman

Kraliçenin Huysuzluğu – Jean Echenoz – Online Kitap Oku

Jean Echenoz / Kraliçenin Huysuzluğu / Sayfa 480 / PDF

Kraliçenin Huysuzluğu E Kitap

Daha önce Jean ile tanışmadıysanız artık muhtemelen “Kraliçenin Huysuzluğu” kitabından sonra başka yazılarını arayacaksınız. Sıradan bir şey ne kadar etkileyici içine çekici bir şekilde anlatılabilir bunu bizlere oldukça iyi gösteren, çevre betimlemeleri, önemsiz detayların aslında ne kadar çekici objeler olduğunu öyle net ve güzel okuyucuya geçirir ki kendinizi adeta konun geçmiş olduğu mekanda sanırsınız. İçerisinde 3 farklı hikayenin yer aldığı eserle beraber yolculuk etmeye hazır mısınız?

Kraliçenin Huysuzluğu Hakkında

Hemen hepsi öneri ya da istek üzerine yazılmış, insanı tuhaf bir biçimde etkisi altına alan bu öyküler, Echenoz’un dünyaya eşi benzeri olmayan bakışını özetliyor adeta. “Ne basit yazıyor” diyebilirsiniz, “sadece gördüğünü anlatıyor, olayları art arda diziyor, o kadar.” Ama neleri görüyor Echenoz? Gördüklerini hangi sırayla anlatıyor? İşte bu sorunun yanıtıdır Echenoz’u eşsiz kılan. Biraz uzak, biraz alaycı bir edayla her cümleyi ince ince kurar, her sözcüğü titizlikle seçer, kendimize, çevremize, açmazlarımıza bambaşka bir gözle bakmamızı sağlar. “Le Bourget’de Üç Sandviç,” trenle bu hüzünlü banliyö kasabasına sandviç yemeğe, üstelik üç kez giden bir adamı anlatır. “Luxembourg Bahçesi’nde Saat Yönünde Yirmi Kadın” eski Fransa kraliçelerinin heykellerini birkaç satırda betimler. “Kraliçenin Huysuzluğu” ise … eh, bu öykünün can alıcı noktasını ise siz bulun.

Kraliçenin Huysuzluğu Online Kitap Oku Alternatif Kraliçenin Huysuzluğu Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Oda Müziği – James Joyce Online Kitap Oku

yakutlu

Soğuk Öpücük – Amy Garvey Online Kitap Oku

yakutlu

Yurdumu Özledim Kitap Özeti (Gülten Dayıoğlu)

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy