Ses Sese Karşı – Aldous Huxley Online Kitap Oku

Ses Sese Karşı - Aldous Huxley
Ses Sese Karşı – Aldous Huxley ekitap

Ses Sese Karşı kitabı hakkında bilgiler:

Aldous Huxley'in Ses Sese Karşı isimli kitabı 594 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Aldous Huxley, dünya edebiyatında "düşünce edebiyatı" tecrübe et türün başlatıcılarındandır. Huxley, koyunların tiroid guddelerinden Kızılderililerin totemlerine, fosforun yeryüzünden eksilmesinden Mozart müziğinin en ince teferruatlarına kadar bir hayli konuda bilgi sahibi bir yazardır. Böyle bir yazarın romanlarında, düşüncenin, romanın öteki öğelerinden daha ağır basacağı besbellidir. Huxley’nin yarattığı kişiler, kendi görüşlerinin veyahut düşüncelerinin birer sözcüsü gibidir çoğu kez. O, bir elinde neşter, bir elinde not defteri, bir yandan yarattığı kişiler üzerinde ustaca operasyonlar yaparken, bir yandan da ilmi bir titizlikle notlar meblağ. Aynı zamanda yazarın büyük gözlem ve alay gücü de gözden kaçacak gibi değildir. Ses Sese Karşı’da, bir müzik parçasında çeşitli ezgilerin kaynaşması gibi birbiriyle kaynaşan çeşitli kişiler, çeşitli vaziyetler, çeşitli görüşler bulunur. Huxley’nin belki de en tanınmış kişi romanı olan Ses Sese Karşı’nın gerçek yeniliği, ananesel romanlar gibi bir veyahut iki kişi üstüne değil, birbirleriyle yakından veya uzaktan alakası ve her biri romancının gözünde aşağı yukarıya aynı ehemmiyete sahip on beş-yirmi kişi üzerine heyetmiş olmasıdır. Bu kişilerin çoğu, can sıkıntısı içinde, neye inanacaklarını ve kendilerine hangi değerlere göre bir istikamet seçeceklerini bilmedikleri için bocalayıp duran, umudunu yitirmiş orta veyahut üst sınıf aydınlarıdır. Ses Sese Karşı, düşünsel çerçevesi ve gözlem derinliğiyle, dünya edebiyatındaki toplumsal panorama romanlarının en tanınmış kişi ve ehemmiyetli örneklerinden biridir.
Ses Sese Karşı Online Kitap Oku Ses Sese Karşı Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Aldous Huxley kitaplarını gör ->

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Antabus – Seray Şahiner – Online Kitap Oku

yakutlu

Ayşe Kulin – Adı Aylin (Roman Özeti)

yakutlu

Kalbimdeki Mühür – Andrea Kane – Online Kitap Oku

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy